Naga MarketsKGHM spada od maja. Ryzyko pogłębienia minimów trendu Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,78%. Akcje taniały o 1,20 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 152,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek około 0,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 153,40 zł. W sumie od szczytu z 10 maja kurs spada już o niemal 35%.

Na minima nowego trendu

Notowania KGHM wskazują na potencjalne zakończenie okresu hossy. Od maja cena regularnie spada, przełamując dołki z okresu trendu wzrostowego. Wydaje się, że jedyną szansa na powrót do wzrostów jest dalszy wzrost cen miedzi, choć i tu pojawiają się problemy przy ostatnich maksimach. Technika pokazuje, że ostatnia zwyżka dotarła tylko do najbliższego oporu, po czy cena zaczęła spadać. Szykuje się więc test ostatniego dołka.kghm 2.11.2021
Notowania KGHM 2.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wzrost sprzedaży

Sprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 66,2 tys. ton we wrześniu 2021 r. i była wyższa o 24% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane. Spółka podała, że lepsze wyniki sprzedażowe odnotowano w niemal wszystkich aktywach produkcyjnych należących do Grupy KGHM (Sierra Gorda + 5,1 tys. ton, KGHM Polska Miedź +4,8 tys. ton, KGHM International Ltd. +3,0 tys. ton).

“Sprzedaż srebra wyniosła 113,1 ton i była niższa o 6,2 tony (-5%) od sprzedaży zrealizowanej we wrześniu ubiegłego roku. Ze spadkiem wiąże się przede wszystkim niższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych, wzrost zaś odnotowano w Sierra Gorda oraz KGHM International” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje playway | kurs echo investment | akcje amrest | giełda pzu | gpw notowania | ccc kurs akcji | kurs euro nbp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here