Naga Markets


KGHM Polska Miedź odnotował 439 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 710 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Skorygowany wynik EBITDA grupy wyniósł 1 174 mln zł wobec 1 581 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4 266 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 4 911 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym KGHM miał w I kw. 2018 r. 530 mln zł zysku netto wobec 805 mln zł zysku rok wcześniej.

Wyniki zostały przyjęte neutralnie, choć po dwóch słabych sesjach, ryzyko kontynuacji spadków wydaje się być dość spore. Także technika nie wspiera kupujących. Cena cały czas oscyluje w górnych rejonach zakresu, który pojawiał się przy poprzednich korektach. Kurs znajduje się także pod oporem wynikającym z poprzedniego dołka.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa pokazuje jak odreagować strach – raport surowcowy
Następny artykułPGE – publikuje wyniki za pierwszy kwartał
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here