Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKGHM Polska Miedź zakłada, że kopalnia Sierra Gorda stanie się samodzielna w finansowaniu działalności w najbliższych latach, poinformowała wiceprezes ds. finansowych Katarzyna Kreczmańska-Gigol.

KGHM: Sierra Gorda stanie się samodzielna finansowo w najbliższych latach

“Jeśli chodzi o ten rok, nie zakładamy, że te przepływy się pojawią. W tym roku wiemy, że nie będzie dokapitalizowania z naszej strony” – powiedziała Kreczmańska-Gigol podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podkreśliła, że gdyby nie sytuacja wynikająca z pandemii i chwilowy spadek cen miedzi, to być może KGHM nie dokonałby dokapitalizowania Sierra Gorda wcześniej w tym roku.

“Zakładamy, że w ciągu najbliższych kilku lat Sierra Gorda będzie stawała się samodzielna, jeśli chodzi o finansowanie działalności i kolejnym krokiem będzie stopniowe spłacanie zadłużenia wobec podmiotów niepowiązanych ze spółką, a kolejny to będzie spłata pożyczek wobec właścicieli” – dodała wiceprezes.

W maju 2020 r. KGHM zdecydował, że udzieli Sierra Gorda 55 mln USD dodatkowego dofinansowania.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here