Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówSierra Gorda S.C.M – spółka w 55% zależna od KGHM Polska Miedź – zawarła umowę 200 mln USD pożyczki z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), która będzie zabezpieczona gwarancją właścicieli, podał KGHM. Wartość gwarancji udzielonej przez KGHM to 110 mln USD.

Finax

KGHM: Sierra Gorda zawarła umowę na 200 mln USD pożyczki od BGK

“Pożyczka zostanie przeznaczona na wsparcie bieżącej działalności Sierra Gorda w odpowiedzi na obecną sytuację makroekonomiczną wywołaną przez COVID-19” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykonanie zobowiązań w ramach umowy pożyczki zawartej przez Sierra Gorda zabezpieczone będzie gwarancją korporacyjną wystawioną przez właścicieli Sierra Gorda.

“Wartość gwarancji udzielanej przez KGHM wynika z posiadanych udziałów w Sierra Gorda (55% udziałów) oraz całkowitej kwoty kredytu (200 mln USD) i wynosi 110 mln USD (tj. 443 mln zł wg średniego kursu NBP z dnia 28 maja 2020 r.)” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here