Naga MarketsKGHM: Sierra Gorda bliskie celu 130 tys. ton dziennego przerobu rudyZakład Sierra Gorda w Chile jest bliski osiągnięcia celu strategicznego minimalnego średniorocznego dziennego przerobu rudy na poziomie 130 tys. ton, który wyznaczony był dopiero na 2023 rok, podał KGHM Polska Miedź.

KGHM poinformował, że zakład Sierra Gorda jest bliski wyznaczonego celu strategicznego

“Po raz pierwszy w historii zakład Sierra Gorda znacząco zwiększył swoje moce przerobowe. Są bliskie, wyznaczonego na dopiero za 3 lata, celu strategicznego: osiągnięcia minimalnego średniorocznego dziennego przerobu rudy w Sierra Gorda na poziomie 130 tys. ton. Dwa lata temu było to zaledwie 110 tys. ton” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM Polska Miedź informował niedawno, że kopalnia Sierra Gorda stanie się samodzielna w finansowaniu działalności w najbliższych latach. Kolejnym krokiem będzie stopniowe spłacanie zadłużenia wobec podmiotów niepowiązanych ze spółką, a kolejny to będzie spłata pożyczek wobec właścicieli, podano wówczas.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here