Naga MarketsKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,29%. Akcje drożały o 4,15 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 186,05 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj około 1,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 185,25 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o niemal 300%.

Blisko historycznych maksimów

Notowania spółki zaliczają jeden z najlepszych okresów w swojej wieloletniej historii. Od dołka z okresu wybuchu pandemii, zwyżka sięga już 300%. Oczywiście trzeba pamiętać o bardzo silnej korelacji kursu z notowaniami miedzi. Biorąc to pod uwagę oraz słabość amerykańskiej waluty, wydaje się, że zarówno miedź jak i KGHM nadal mają szansę kontynuować wzrosty. Wykres miesięczny pokazuje, że jedynym celem są okolice 200 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 24.12.2020
Notowania KGHM 24.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych

KGHM Polska Miedź uruchomił trzy kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych na swoim terenie, podała spółka. W należącej do grupy Hucie Miedzi Cedynia rozpoczęły natomiast pracę dwa elektryczne wózki widłowe. “Do stacji ładowania przy siedzibie KGHM w Lubinie dołączyły trzy kolejne: przy Hucie Miedzi Głogów, Hucie Miedzi Legnica i przy Zakładach Górniczych Lubin. Punkty są ogólnodostępne i oznakowane miejscami postojowymi wyłącznie dla samochodów elektrycznych.

Podobnie jak przy uruchomieniu stacji w Lubinie, KGHM współpracował z Grupą Tauron, co zaowocowało kolejnymi wspólnymi inwestycjami” – czytamy w komunikacie. Kolejnym “zielonym” elementem działalności w KGHM są elektryczne wózki widłowe przeznaczone do obsługi ciągu technologicznego w Hucie Miedzi Cedynia.

“Dwa pojazdy będą wykorzystane przy linii ciągłego topnienia, odlewania i walcowania miedzi. To oznacza, że proces produkcji w hucie polegający na załadunku pieca katodami będzie realizowaniu w 100% wózkami z napędem elektrycznymi. Wstępnie wyliczono, że oszczędność wynikająca z pracy takiego pojazdu w porównaniu do spalinowego wynosi ok. 40 tys. rocznie” – czytamy dalej. KGHM systematycznie wprowadza program poprawy efektywności energetycznej i wdrażania innowacyjnych rozwiązań służących zmniejszaniu zużycia energii.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here