Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKGHM Polska Miedź pracuje w założeniach budżetowych na rok 2020 jeszcze sprzed pandemii koronawirusa i na razie udaje się je realizować, poinformował prezes Marcin Chludziński.

KGHM realizuje założone plany

“Pracujemy według planu na 2020 rok jeszcze sprzed pandemii i staramy się realizować te założenia. Pierwsza połowa zakończyła się sukcesem, trwa druga połowa” – powiedział Chludziński podczas wideokonferencji.

Według niego, to, co się dzieje na rynku dla branży, w której działa KGHM wygląda obiecująco.

“Pandemia zmniejsza podaż, a popyt wręcz przeciwnie, rośnie. Popyt będzie nadal rósł, a my staramy się do tego przygotować, nie ograniczamy na przykład inwestycji” – podkreślił prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zaznaczył, że KGHM jest jedną z zaledwie trzech na kilkanaście globalnych firm z tego sektora, które w dobie pandemii zwiększyły produkcję w I półroczu 2020 r.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here