Naga MarketsKGHM przyspiesza spadek. Kolejne wsparcie w rejonie 140 zł Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,30%. Akcje taniały o 6,75 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 150,15 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj około 0,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 150,15 zł. W sumie od szczytu z 10 maja kurs spada już o niemal 35%.

Na kolejne wsparcie

Notowania KGHM wyglądają słabo w ostatnim czasie. Oczywiście kurs jest silnie skorelowany z cenami miedzi, a te również powoli spadają w ostatnich miesiącach, zbliżając się do znaczącego wsparcia. Na wykresie spółki takim wsparciem są okolice wierzchołków sprzed ponad roku w rejonie 140 zł. Do tego poziomu brakuje już kilku procent spadku notowań, więc wydaje się, że strefa ta będzie niebawem testowana.kghm 7.10.2021
Notowania KGHM 7.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Czas na innowacje

KGHM Polska Miedź wykorzystuje w bieżącej działalności innowacyjne rozwiązania przygotowane przez swoich pracowników i ma obecnie ok. 40 projektów innowacyjnych gotowych do wdrożenia, poinformował wiceprezes ds. rozwoju Adam Bugajczuk. „To, co zrobiliśmy, aby pozyskać nowe rozwiązania techniczne jeszcze przed pandemią przyniosło ok. 80 nowych pomysłów z czego ok. 40 projektów innowacyjnych jest gotowych do implementowania.

Nasza Giełda Pomysłów, która wystartowała kilka lat temu, była bardzo sformalizowana i był zbyt duży udział bezpośrednich przełożonych, co często komplikowało kreatywność wdrażania tego co pracownicy wymyślali. Dziś zgłoszenie pomysłu jest bardzo proste. Wystarczy e-mailem przesłać własne rozwiązanie na kontakt w wydziale wynalazczości. Za chwilę będziemy jeździć po oddziałach z nową edycją giełdy wynalazczości” – powiedział Bugajczuk w trakcie panelu na Konferencji „Masters&Robots 60 lat KGHM”.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here