Naga MarketsKGHM przy linii trendu. Miedź nadal w korekcie Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,15%. Akcje taniały o 0,30 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 194,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj około 1,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 197,55 zł. W sumie od końca marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o około 35%.

Przy linii trendu

Notowania miedziowej spółki zdecydowanie wyhamowały silny trend wzrostowy jaki mieliśmy przez niemal cały ubiegły rok. W 2021 roku skala zwyżki nie jest już tak imponująca, choć kurs nadal oscyluje w rejonach historycznych maksimów. Cały czas mamy bardzo wysoką korelację z rynkiem miedzi, który także przechodzi korektę. Jeżeli cena miedzi nadal będzie spadać, to wzrośnie ryzyko przełamania linii trendu na KGHM. Jeżeli tak się stanie, w grze znowu będzie wsparcie w rejonie 168 zł.kghm 15.06.2021
Notowania KGHM 15.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

W III kwartale nowa strategia

Bardzo trudne międzynarodowe, postpandemiczne otoczenie biznesowe spowodowało przesunięcie prac nad aktualizacją strategii KGHM Polska Miedź, ale spółka liczy, że będzie mogła zaprezentować dokument w III kwartale tego roku, poinformował prezes Maciej Chludziński. “Potrzebujemy więcej czasu na przygotowanie zmian w strategii. Liczę, że będziemy mogli ją zaprezentować w trzecim kwartale” – powiedział Chludziński podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes Adam Bugajczuk przekazał, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze odwierty na dwóch koncesjach ekspliracyjnych: Bytom Odrzański i Kulów Luboszyca. Zanim bowiem zostaną podjęte decyzje inwestycyjne, konieczne jest dokładne oszacowanie zasobów i sposobów ich eksploatacji. Spółka jeszcze w tym roku rozpocznie kolejne inwestycje w fotowoltaikę, nie wyklucza także akwizycji, ale bardzo wiele będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej statusu gazu ziemnego jako paliwa przyszłości.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm kurs | notowania jsw | dax notowanie | płatność blik | Dolar kanadyjski kurs | kurs kghm | kurs eur online |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here