Naga MarketsKGHM przewodził wczoraj wzrostom wśród blue chipówŚroda stała pod znakiem zaskakująco pozytywnego przebiegu sesji w przypadku największych spółek na warszawskim parkiecie. Po kilku dniach marazmu, po ubiegłotygodniowym odbiciu od strefy oporów w rejonie 2 000 pkt., wczoraj WIG20 po prawie 1,9% wzroście ponownie zamknął się powyżej okrągłego poziomu 2 000 pkt.

KGHM był wczoraj jedną z najsilniejszych spółek

Wzrostom wśród blue chipów przewodziły akcje KGHM oraz Allegro, dobrze zachowywały się także spółki paliwowe i energetyczne, co było pochodną wtorkowych wypowiedzi przedstawicieli rządu, potwierdzających planowane wydzielenie aktywów konwencjonalnych z grup energetycznych. Gorzej zachowywały się spółki z obszaru IT i telekomunikacji (Orange, Cyfrowy, CD Projekt i Asseco Poland), a także Mercator Medical. Tym samym WIG20 zachowywał się wyraźnie lepiej na tle rynków bazowych w Europie, gdzie środowa sesja miała mieszany przebieg. Z drugiej strony poziom obrotów był wczoraj umiarkowany (735 mln zł na WIG20 oraz 987 mln zł na szerokim rynku) na tle ostatnich tygodni, co może stawiać pod znakiem zapytania trwałość opisywanego ruchu. Siła dużych spółek kontrastowała ponadto ze słabością średnich (minimalne wzrosty mWIG40) i mniejszych.(prawie 0,6% spadku sWIG80), co było odwróceniem tendencji z ostatnich tygodni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po relatywnie płaskiej sesji, przebieg notowań w Stanach Zjednoczonych miał w większości spadkowy charakter. Lepiej zachowywały się spółki przemysłowe (DJI +0,16%) oraz banki, gorzej spółki technologiczne (Nasdaq -1,0%). Ta pierwsza grupa rosła m.in. z uwagi na zwyżkę cen ropy naftowej po publikacji danych o mocniejszym spadku zapasów w USA. Banki (Goldman Sachs, JP Morgan oraz Wells Fargo) zyskiwały natomiast po publikacji zdecydowanie lepszych od oczekiwań wyników za 1Q’21. Z kolei sektor technologiczny tracił po debiucie spółki Coinbase – pomimo, iż cena zamknięcia (328,3 USD) utrzymała się powyżej ceny odniesienia (250 USD), to w trakcie dnia mocno spadła od początkowego szczytu notowań (429,5 USD).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Mieszany przebieg sesji w Azji, wczorajsze spadki w USA oraz lekkie spadki kontraktów w Europie sugerują przewagę podaży nad popytem na otwarciu notowań w Warszawie, tym bardziej, iż WIG20 zamknął się na poziomie oporu. Dopiero wyjście indeksu ponad 2 020 pkt. będzie oznaczać definitywne przebicie oporu i wyjście z dotychczasowej konsolidacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs 2020 | kurs jsw | s&p 500 notowania | index dax | pln kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here