Naga Markets

KGHM przecenił się wczoraj o niemal 2 proc. Dziś rozpoczynamy sezon wynikowy w USACzwartkowa sesja przyniosła znaczące spadki na Wall Street, indeks S&P 500 stracił 1,4%, zdecydowanie gorszy był indeks spółek technologicznych Nasdaq (-2,5%). W Europie nie było najgorzej, większość indeksów zyskiwała, z rosyjskim indeksem RTS (+1,7%) na czele, DAX zyskał jedynie 0,1%, a CAC40 przecenił się o 0,5%. Na azjatyckiej sesji odnotowaliśmy kontynuację spadków – indeks Nikkei 225 stracił 1,3%, a chiński SCI 0,8%. Ze względu na przyśpieszenie spadków za oceanem po zamknięciu europejskich rynków, dzisiejsze otwarcie zapowiada się na niższych poziomach.

Krajowe indeksy na GPW zakończyły dzień bez większych zmian

Dziś rozpoczyna się sezon wynikowy w Stanach Zjednoczonych, pierwsze istotne raporty napłyną na rynek z sektora finansowego, w piątek sprawozdania przedstawią: JPMorgan Chase, Wells Fargo, Citigroup i BlackRock. Dziś w kalendarzu makro pojawiły się już dane o chińskim eksporcie i imporcie. Eksport w USD wzrósł r/r o 20,9% wobec prognozy na poziomie 20%, zdecydowanie od konsensus odbiega natomiast import, który wzrósł o 19,5% r/r, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 27,8%. W późniejszych godzinach poznamy szacunek niemieckiego PKB, a także dane z USA o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Krajowe indeksy oscylowały wczoraj wokół poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji i zakończyły dzień bez większych zmian. Wartość obrotu na czwartkowej sesji wciąż była ponadprzeciętna sięgając niemal 1,7 mld zł. W indeksie blue chipów liderem zwyżek i obrotów było Allegro (+2,6%), które przekroczyło cenę emisyjną (43 zł). Trzecia wzrostowa sesja z rzędu przy zwiększonej wartości obrotu, która wczoraj przekroczyła 300 mln zł może zwiastować zakończenie trendu spadkowego.

Poza Allegro najmocniej zyskiwały walory PZU (+2%) i Dino (+1,8%). Na przeciwległym biegunie najmocniej zniżkował Lotos (-3,8%), LPP (-3%) i KGHM (-1,8%). W indeksie mWIG40 zdecydowanie wyróżniała się Develia (+13,3%), cena jej walorów skokowo dostosowała się do ceny ogłoszonej w wezwaniu.

Największy spadek zaliczyło Pepco (-4,7%), po publikacji przychodów za IV kw. 2021 r. W indeksie sWIG80 dominował Wielton (+6,4%) i Synektik (+6,3%), a najsłabiej wypadł Erbud (-3,3%). Przed otwarciem dzisiejszej sesji Mabion poinformował o dodatkowym zleceniu na produkcję banków komórkowych w ramach umowy z Novavax.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wp kurs | notowania ropy brent | pgnig notowania akcji | pknorlen akcje | bitcoin prognozy 2020 | livechat kurs | komentarz do giełdy |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here