Naga MarketsProdukcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 50,6 tys. ton w czerwcu 2018 r. i była o 10% niższa r/r, podała spółka.

“Spadek jest skutkiem przede wszystkim postoju remontowego instalacji do przetopu koncentratów w Hucie Miedzi Głogów II, o którym spółka informowała w komunikatach dotyczących wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych za kwiecień i maj br. Remont został zakończony 25 czerwca, 8 dni szybciej niż założono w harmonogramie, co pozwoliło na przekroczenie wielkości produkcji założonej w budżecie na czerwiec 2018 r.”
czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Produkcja miedzi z kopalni zagranicznych kształtowała się 1,1 tys. t (-9%) poniżej wielkości zrealizowanej w czerwcu 2017 r., głównie na skutek niższej zawartości miedzi oraz wolumenu wydobytej rudy w kopalni Robinson. Niższy był również wolumen przerobionej rudy i uzysk miedzi w kopalni Sierra Gorda, podano także.

Produkcja srebra w grupie kapitałowej wyniosła 52,8 t, tj. 53% poniżej wielkości zrealizowanej w czerwcu 2017 r. Znaczący spadek produkcji był skutkiem remontu Wydziału Metali Szlachetnych w Hucie Miedzi Głogów.

“Produkcja TPM wyniosła 12,5 tys. troz, co oznacza spadek o 20% w relacji do wyników produkcyjnych zrealizowanych rok wcześniej. Spadek produkcji jest przede wszystkim skutkiem wspomnianego powyżej remontu Wydziału Metali Szlachetnych w Hucie Miedzi Głogów, niższego niż przed rokiem przerobu rudy w Sierra Gorda oraz spadku zawartości Au i wydobycia w kopalni Robinson”
czytamy dalej.

Produkcja molibdenu w wyniosła 1,3 mln funtów i spadła o 55% r/r na skutek niższego wolumenu przerobionej rudy oraz eksploatacji złoża o niższej zawartości molibdenu w kopalni Sierra Gorda.

Sprzedaż miedzi płatnej w czerwcu 2018 wyniosła 60,4 tys. ton i była większa o 11% r/r.

Sprzedaż srebra wyniosła 111,9 ton i była mniejsza o 42% r/r/

Sprzedaż TPM wyniosła 11,1 tys. troz i była mniejsza o 42% w porównaniu do maja 2017 r.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 1,3 mln funtów i była mniejsza o 10% w porównaniu do maja 2017 r.

“Sprzedaż miedzi wyniosła 49,0 tys. ton i była wyższa o 5,4 tys. ton (+12%) w porównaniu ze sprzedażą w czerwcu 2017. Różnica ta wynika ze sprzedaży 3,5 tys. ton miedzi w koncentracie w czerwcu bieżącego roku (w roku 2017 nie miała miejsca sprzedaż koncentratów Cu) oraz zwiększonego popytu na katody Cu w Europie w czerwcu 2018 r. Sprzedaż srebra wyniosła 110,3 ton i była wyższa o 8,5 ton (+8%) ze względu na realizowaną w roku bieżącym sprzedaż srebra w koncentracie Cu. Sprzedaż TPM wyniosła 2,7 tys. troz i była niższa o 7,8 tys. troz (-74%). Ze względu na stosunkowo niską miesięczną produkcję złota w KGHM Polska Miedź S.A., w celu optymalizacji kosztów transportu, co pewien czas realizowana jest skumulowana wysyłka złota do odbiorcy zagranicznego. W roku 2017 wysyłka taka miała miejsce w czerwcu, zaś w roku bieżącym w maju”
napisano w odniesieniu do wyników operacyjnych spółki-matki.

Z kolei w KGHM International:

sprzedaż miedzi wyniosła 8,8 tys. ton i była wyższa o 2,5 tys. ton (+40%), głównie ze względuna wyższy wolumen sprzedaży koncentratu Robinson, a w dalszej kolejności katod Franke oraz rudy Sudbury,
sprzedaż TPM wyniosła 7,4 tys. troz i była wyższa o 1,8 tys. troz (+32%), głównie w wyniku zwiększonego wolumenu sprzedaży koncentratu Robinson, w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego,
sprzedaż srebra wyniosła 0,9 ton i była wyższa o 0,8 ton (x11), co miało głównie związek ze skorygowaniem w czerwcu poprzedniego roku prowizorycznych zawartości srebra w odniesieniu do wcześniej zrealizowanych wysyłek koncentratu Robinson,
sprzedaż molibdenu wyniosła 0,02 mln funtów i była niższa o 0,09 mln funtów (-83%), co miało głównie związek ze zmniejszoną niż przed rokiem produkcją molibdenu w kopalni Robinson.

W kopalni Sierra Gorda (55% udziału KGHM) sprzedaż miedzi wyniosła 2,5 tys. ton i była niższa o 1,8 tys. ton (-42%) r/r, sprzedaż molibdenu wyniosła 1,3 mln funtów i była zbliżona do sprzedaży rok wcześniej, sprzedaż srebra wyniosła 0,7 tony i była niższa o 0,5 tony (-43%) r/r, sprzedaż TPM wyniosła 1,0 tys. troz i była niższa o 1,9 tys. troz (-66%) r/r., podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here