Naga MarketsKGHM podnosi się po serii strat, wzrost kursu spółki Początek czwartkowych notowań nie zwiastował pozytywnego zakończenia sesji. Jednak w okolicach południa inwestorzy chwycili byka za rogi i w zdecydowany sposób wyciągnęli indeksy nad kreskę. WIG20 zakończył dzień zwyżką 3,0% przy obrotach na poziomie 2,94 mld PLN.

KGHM rośnie o 5,8 procent i obok CD Projektu jest liderem polskich blue chipów

Czwartą sesję z rzędu rósł CD Projekt, który tym razem zyskał 15,6% a iskrą do rajdu w górę okazał się pozytywny twitt Elona Muska o „Cyberpunku”. Innymi spółkami z grona blue chipów, które najwięcej zyskiwały tego dnia były KGHM (+5,8%) oraz JSW (+4,1%). Z drugiej strony znalazły się tylko trzy spółki i były takie walory jak: Orange (-1,7%), Dino (-1,7%) oraz Asseco (-0,7%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Mniejszymi wzrostami zakończyły się również notowania mWGI80 i sWIG80, które tego dnia zyskały po 0,8%. Na europejskich parkietach panowały mieszane nastroje, CAC40 urósł o 0,9%, DAX +0,3%, a FTSE100 stracił 0,6%. Po środowych spadkach główne indeksy na Wall Street zakończyły notowania wzrostami, zarówno Dow Jones jak i S&P500 urosły o 1,0%, a Nasdaq zyskał 0,5%. Dane o PKB za 4Q’20 z USA okazały się zgodne z oczekiwaniami rynku. Dzisiaj o 10:00 poznamy odczyt PKB Niemiec za 4Q’20. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index zniżkuje o 0,8% a Nikkei traci 1,8%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy tracą na wartości.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw gpw | mercator notowania | giełda nasdaq | forum gielda | kurs eur usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here