Naga MarketsKGHM Polska Miedź zamierza w kolejnych latach realizować nakłady inwestycyjne rzędu 2-2,5 mld zł rocznie, poinformował wiceprezes ds. produkcji Radosław Stach.

KGHM Polska Miedź będzie realizować nakłady inwestycyjne rzędu 2-2,5 mld zł rocznie

“Z założenia utrzymujemy capex na poziomie 2-2,5 mld zł. Jest to poziom realny, jak jesteśmy w stanie od wielu lat robić. Myślę, że to jest kierunek, który będziemy utrzymywać na kolejne lata” – powiedział Stach podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na 2020 r. KGHM zaplanował 2,25 mld nakładów inwestycyjnych, z czego do końca III kwartału wydatkowano 71%.

“Największy udział w strukturze poniesionych nakładów dotyczy realizacji Programu Udostępnienia Złoża oraz Rozbudowa OUOW Żelazny Most – Kwatera Południowa. Inne cele inwestycyjne obejmują m.in. uzbrojenie rejonów górniczych, dostosowanie instalacji technologicznych do wymogów Konkluzji BAT, eksplorację złóż w kraju oraz unowocześnienie systemów IT w ramach Programu KGHM 4.0.” – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom za III kw.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here