Naga MarketsKGHM planuje kopalnię miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego z wykorzystaniem OZEKarpacz, 07.09.2021 (ISBnews) – KGHM Polska Miedź planuje wybudować nową kopalnię miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego i chce w niej wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych, poinformował prezes Marcin Chludziński.

„Po wielu latach uzyskaliśmy nowe koncesje w rejonie Bytomia Odrzańskiego. Tam chcemy wybudować nową kopalnię miedzi, która będzie ekologiczna przez wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i zastosowanie maszyny o napędzie elektrycznym” – powiedział Chludziński podczas prezentacji założeń nowej strategii KGHM w Karpaczu.Ponadto w Pucku powstanie kopalnia soli potasowo-magnezowych wykorzystywanych w ekologicznym rolnictwie, zapowiedział prezes.

„W każdym województwie przygotujemy miejsce, gdzie będziemy poddawać recyklingowi m.in. sprzęt AGD i pozyskiwać miedź oraz inne pełnowartościowe surowce” – dodał Chludziński.

W czerwcu KGHM zapowiadał, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze odwierty na dwóch koncesjach ekspliracyjnych: Bytom Odrzański i Kulów Luboszyca. Zanim bowiem zostaną podjęte decyzje inwestycyjne, konieczne jest dokładne oszacowanie zasobów i sposobów ich eksploatacji.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | wirtualna polska akcje wykres | kurs akcji orlen | blik | gpw spółki | biomed-lublin gpw | kurs mercator |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here