Naga MarketsKGHM odrabia straty. Kurs skorelowany z notowaniami miedzi Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas sesji z minionego piątku o około 1,45%. Akcje taniały o 1,18 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 78,08 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek około 0,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 79,92 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 75%.

Finax
  • KGHM rezygnuje z wypłaty dywidendy za 2019 rok
  • Kurs spółki silnie skorelowany z notowaniami miedzi
  • Na wykresie przestrzeń do odrabiania strat

Korelacja z miedzią

Spółka zachowuje w ostatnim czasie wyraźną siłę relatywną na tle głównych indeksów. Jednym z powodów są wzrosty notowań miedzi. Dopóki surowce będą wracały do wycen sprzed pandemii, dotąd także KGHM powinien sobie nieźle radzić. Ubiegły tydzień był bardzo udany i mieliśmy wybicie przy wysokich obrotach. Ostatnie dni tygodnia to łagodniejsza korekta. Spoglądając na wykres tygodniowy widać, że cele popytu mieszczą się w rejonie 90-95 zł czyli przy często i dokładnie respektowanej linii trendu spadkowego trwającej od ponad 3 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 25.05.2020
Notowania KGHM 25.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Tym razem bez dywidendy

Zarząd KGHM Polska Miedź zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacania dywidendy za 2019 rok. Spółka chce przekazania całości wypracowanego zysku na kapitał zapasowy spółki. Rekomendacja jest wynikiem analizy aktualnych możliwości finansowych spółki, w kontekście realizowanego programu inwestycyjnego oraz przewidywanej sytuacji na rynku metali.

W czerwcu ub.r. akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku za 2018 r. na kapitał zapasowy. KGHM Polska Miedź odnotował 1 421 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 1 657 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 1 264 mln zł wobec 2 025 mln zł zysku rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here