Naga MarketsZłoża, na które KGHM Polska Miedź otrzymał niedawno koncesje eksploracyjne, mogą zapewnić nawet do 20 mln ton miedzi i być największym złożem w Europie, poinformował prezes Marcin Chludziński. Grupa planuje jak najszybciej przeprowadzić proces rozpoznania złóż.

“Otrzymaliśmy koncesje eksploracyjne na obszary koncesyjne sąsiadujące z nami – mówimy o terenie za Odrą w województwie lubuskim. Będziemy chcieli jak najszybciej te złoża rozpoznać. Jeśli potwierdzą się warunki z powszechnie dostępnych badań, może to być depozyt rzędu 20 mln ton miedzi. To jest potencjalnie największe złoże w Europie łącznie z tym złożem, które już eksploatujemy” – powiedział Chludziński podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że po potwierdzeniu właściwości złoża grupa będzie chciała jak najszybciej przystąpić do budowy kopalni.

Spółka podała wcześniej, że pod koniec kwietnia minister klimatu i środowiska wydał decyzje przyznające KGHM koncesje na obszary Bytom Odrzański i Kulów-Luboszyce.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here