Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKGHM Polska Miedź nie widzi na dziś żadnego zagrożenia zatrzymania produkcji górniczej i hutniczej w związku z pandemią koronawirusa, poinformował wiceprezes ds. produkcji Radosław Stach.

KGHM Polska Miedź nie widzi na dziś żadnego zagrożenia zatrzymania produkcji górniczej i hutniczej

“Oczywiście, bierzemy pod uwagę zatrzymanie produkcji. Jesteśmy przygotowani na wszystkie aspekty, na dziś nie ma żadnego zagrożenia dotyczącego produkcji, radzimy sobie nawet przy pewnej liczbie osób na kwarantannie czy zwolnieniu. Na dziś nie widzimy większych problemów” – powiedział Stach podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wiceprezes ds. finansowych Katarzyna Kreczmańska-Gigol dodała, że sprzyja temu dywersyfikacja biznesu KGHM.

“Mamy nie jedną, a kilka kopalń, więc liczymy się z tym, że w jednej z nich może nastąpić przerwa w produkcji, ale w tym czasie pozostałe będą pracować. Przy czym takich przerw do tej pory nie było. Mamy też nie jedną, a kilka hut. Jest wręcz niemożliwe, by stanęła cała produkcja górnicza i cała produkcja hutnicza” – powiedziała.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here