Naga MarketsKGHM najsłabszy wśród polskich blue chipówWtorkowa poprawa notowań na GPW okazała się być niestety przejściowa, a wczoraj mieliśmy do czynienia z zdecydowanym powrotem sprzedających. W rezultacie WIG20 zanegował cały wtorkowy wzrost, kontynuując korektę i odnotowując kolejne w tym roku minima.

KGHM przecenił się o 9% podczas środowej sesji

Zwracamy uwagę, na prawie ciągły spadek indeksu od otwarcia wczorajszej sesji, co przy dużych obrotach przekraczających 3,0 mld PLN na szerokim rynku, wzmaga znaczenie wyprzedaży. Jeżeli chodzi o komponenty blue chipów, trochę podobnie jak w poniedziałek, wzrosty akcji CD Projekt niejako broniły przed większą wyprzedażą WIG20. Niestety także w przypadku notowań producenta gier, wyraźna część wzrostów z pierwszej połowy sesji została zanegowana, co może być sygnałem powrotu podaży na akcjach spółki, co także potwierdzone zostało przez rekordowe obroty (1,8 mld PLN).

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugą najaktywniejszą spółką było Allegro (prawie 350 mln PLN), które traciło wczoraj prawie 6% po podaniu już oficjalnej informacji przez Amazon o wejściu do Polski. Najmocniej spadającymi akcjami były natomiast JSW (-6,4%) oraz KGHM (-9,0%), co może pokazywać odwrót od ryzyka i odpływ globalnego kapitału z polskiego rynku. W tym kontekście potwierdzają to mniejsze spadki indeksów mWIG40 i sWIG80 (po ok. 1,5%) względem 2,66% wyprzedaży na WIG20.

Przewagę podaży na środowej sesji obserwowaliśmy na większości globalnych indeksów, a skala spadków sięgała ok. 1-3%. Inwestorzy w Europie mogą martwić się kolejnymi informacjami odnośnie opóźnień w dostawach szczepionek i cały czas wysokimi statystykami dotyczącymi nowych zachorowań na COVID-19. W USA wczorajsze spadki były najmocniejsze od trzech miesięcy, do czego przyczyniły się także m.in. słabe wyniki Boeinga oraz brak nowych informacji odnośnie polityki monetarnej ze strony Fed po styczniowym posiedzeniu tego gremium.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Po sesji w USA wyniki podały m.in. Apple, Facebook (powyżej oczekiwań) oraz Tesla (lepsze przychody ale gorszy zysk), ale w handlu posesyjnym notowania ich akcji spadały. Kontynuację spadków obserwujemy także w trakcie porannej sesji w Azji, co może prowadzić do dalszej przewagi sprzedających na początku notowań w Europie. W przypadku WIG20 najbliższym wsparciem jest rejon ok. 1870-1880 pkt

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here