Naga MarketsKGHM najmocniejszy wśród dużych spółek. Kurs blisko kilkuletniego oporu Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 9,40%. Akcje drożały o 11,20 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 130,60 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj około 1,13% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 130,40 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 160%.

  • Potężne wzrosty KGHM. Kurs przy kluczowym oporze
  • Wciąż dobry sentyment na rynku miedzi

Blisko kluczowego oporu

Notowania spółki były jednym z silniejszych punktów wczorajszej sesji, także w gronie największych spółek indeksu WIG20. Cały czas widać bardzo silną, pozytywną korelację z notowaniami miedzi. Pewnym ryzykiem jest trwająca od kilku sesji korekta na wykresie surowca, jednak jej płaski charakter i raczej brak silnej reakcji podażowej czy chęci realizacji zysków, wskazuje na kontynuację odbicia. Wczoraj KGHM odnotował nowe maksima trendu trwającego od połowy marca. Wykres tygodniowy jasno wskazuje, że najbliższym celem są okolice 132 zł czyli seria szczytów z poprzednich lat.

kghm 28.07.2020
Notowania KGHM 28.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rośnie produkcja miedzi

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 60,1 tys. ton w czerwcu 2020 r. wobec 58,7 tys. ton rok wcześniej, podała spółka. “Produkcja miedzi płatnej wyniosła 60,1 tys. ton, co oznacza zwiększenie w relacji do analogicznego miesiąca 2019 roku o 1,4 tys. t (+2%).

Poprawę zanotowano w Sierra Gorda (+2,6 tys. t) oraz KGHM International LTD. (+0,3 tys. t), przy spadku w KGHM Polska Miedź S.A. (-1,5 tys. t) z uwagi na ograniczoną podaż złomów miedzi oraz budowanie zapasu anod w związku z postojem remontowym Huty Miedzi Głogów I zaplanowanym na III kwartał br.” – czytamy w komunikacie. Produkcja srebra wyniosła 119,8 tony – spadek o 5,8 tony (-5%) jest konsekwencją niższej produkcji katod w KGHM Polska Miedź S.A. Produkcja molibdenu wyniosła 1,2 mln funtów, co oznacza utrzymanie poziomu z czerwca 2019 roku, podano także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here