Naga MarketsKGHM najmocniej wczoraj ciążył indeksowi polskich blue chipsCzwartek co prawda przyniósł kontynuację wzrostów na rynkach bazowych, jednak były one umiarkowane. Inwestorzy wstrzymywali się najwyraźniej z decyzjami o istotniejszych ruchach do publikacji dzisiejszych danych z amerykańskiego rynku pracy. Wczorajsze kalendarium makroekonomiczne nie miało większego przełożenia na handel.

KGHM odnotował wczoraj stratę, indeks WIG20 stracił 0,06%

Bank centralny w Wielkiej Brytanii pozostawił zgodnie z oczekiwaniami poziom stóp procentowych bez zmian, a tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była bliska prognoz. W rezultacie główne indeksy akcji odnotowały wzrost w okolicy 0,50%.W powyższym otoczeniu zdecydowanie słabiej wypadły krajowe blue chips, których indeks stracił 0,06%. Indeksowi WIG20 w największym stopniu ciążyły notowania KGHM oraz Allegro. Dużo lepiej zachowywała się druga i trzecia linia, gdzie indeksy sWIG80 oraz mWIG40 zbliżyły się do czerwcowych szczytów. W rezultacie WIG poprawił swój środowy rekord wszechczasów.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym poza poranną publikacją niemieckiej produkcji przemysłowej, która okazała się niższa od oczekiwań, uwaga inwestorów skupi się na popołudniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Mimo słabszych środowych danych podawanych przez ADP (330 tys.), ekonomiści spodziewają się w oficjalnych danych mocniejszego przyrostu etatów w sektorze pozarolniczym (900 tys. osób vs 850 tys. w czerwcu). Pozytywne zaskoczenie będzie sprzyjać gołębiej retoryce Fed, natomiast w przeciwnym scenariuszu inwestorzy mogą wyceniać obawy o stopniowe spowalnianie dynamiki wzrostu w amerykańskiej gospodarce w kolejnych miesiącach.

Wydaje się, że dzisiejsze dane z USA nadadzą dalszy kierunek notowań indeksu S&P500, który w otoczeniu niskiej zmienności konsoliduje się od dwóch tygodni w okolicy poziomu 4400 pkt. Nieco lepiej prezentuje się sytuacja w przypadku technologicznego Nasdaq100, który podczas wczorajszej sesji osiągnął nowe ATH, czyli nowy historyczny szczyt. Z kolei nastroje na globalnych rynkach akcji mogą determinować zachowanie krajowego parkietu. W ostatnich dniach notowania WIG20 zbliżyły się do górnego ograniczenia trendu bocznego, który trwa już od ponad dwóch miesięcy.

W naszym scenariuszu bazowym zakładamy wybicie notowań górą i kontynuację trendu wzrostowego, dla którego wsparciem pozostają mocne dane makroekonomiczne z krajowej gospodarki, dodatnie rewizje EPS oraz nadal relatywnie niskie ryzyko przełożenia się kolejnej fali pandemii na ostre restrykcje w gospodarce.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here