Naga MarketsKGHM najmocniej obciążył indeks WIG20, CD Projekt z dobrymi wiadomościami Pozytywne nastroje dla FW20 z początku sesji dość szybko zostały przygaszone i kolejne godziny przeważały w dominację strony podażowej. Na wykresie 60-min kurs FW20 już z początkiem sesji podjął próbę górnego wybicia z dwutygodniowego kanału bocznego. Niestety, testowanie oporu 2268 pkt. nie powiodło się, wysokie cienie pierwszych dwóch świec zdradzały problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych.

KGHM jedną z najsłabszych spółek wśród polskich blue chipów

W kolejnych godzinach kurs wędrował w dół, w ostatnich godzinach pojawiła się dodatkowo formacja trójki bessy sugerująca kontynuację zniżki. Notowania są jednak blisko podstawy kanału 2225 pkt, która mimo iż ostatnio była często naruszana, ostatecznie potrafił wybronić kurs przed głębszym spadkiem.Na diagramie dziennym stan niepewności rynku najlepiej oddają naprzemienne kolory ostatnich świec. Kurs utrzymuje się blisko górnego ograniczenia 2,5 miesięcznego kanału wzrostowego. Uwagę zwraca sygnał sprzedaży na MACD i wskazania osłabienia impetu na DMI co w połączeniu z bliskością oporu (górna linia kanału) może stanowić zaczyn do korekty spadkowej. Wysoki obrót wczorajszej sesji to w dużej mierze efekt rolowania pozycji na czerwcową serię (marcowo wygasa w najbliższy piątek). W grupie spółek WIG20 najmocniej obciążyły indeks akcje KGHM, sektora bankowego oraz odzieżówki. Na uwagę zasługuje mocna zwyżka akcji CDPROJEKT w odpowiedzi na poranne pogłoski, a potwierdzone popołudniem, o przywróceniu do sklepu PlayStaion Store dostępności cyfrowej wersji Cyberpunk 2077.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy względem wczorajszego popołudnia nie wykazują większych odchyleń implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie FED, nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej, ale w komunikacie może pojawi się jakieś odniesienie do ostatnich wysokich odczytów inflacyjnych.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje kurs | notowania dolara online | jsw notowania forum | btc prognoza | kurs famur | kurs pkn | dax spekulant |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here