Naga MarketsKGHM nadrabia w stosunku do miedzi. Bariera 200 zł ponownie przełamana Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas piątkowej sesji o około 5,87%. Akcje drożały o 11,50 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 207,50 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego w piątek około 0,23% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 207,50 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Finax

Spółka nadrabia do miedzi

Notowania miedziowej spółki rosną w ostatnim czasie, jednak ewidentnie dynamika tego ruchu nie zachwycała. Problemy strony popytowej pojawiają się przy psychologicznym poziomie 200 zł, mimo że poziom ten był niedawno przełamany. Słabość spółki obecnie może nieco zaskakiwać, gdyż notowania miedzi, po korekcie, ruszy mocno na nowe maksima. Dotąd spółka była mocno z nimi skorelowana. Wydaje się jednak, że właśnie siła miedzi powinna być kluczowa i niebawem KGHM nadrobi zaległości względem surowca. Pierwszą sesję świadcząca o takim scenariuszu mieliśmy w piątek, kiedy po południu doszło do mocniejszych wzrostów wspartych wyższymi obrotami.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 22.02.2021
Notowania KGHM 22.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Testy na utratę wartości

W wyniku przeglądu parametrów techniczno-ekonomicznych kluczowych zagranicznych aktywów górniczych grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź oraz aktualnych ścieżek rynkowych prognoz cenowych surowców stwierdzono wystąpienie przesłanek świadczących o możliwości zmiany wartości odzyskiwalnej kopalni Franke, podała spółka. Ponadto, w wyniku przeglądu parametrów ekonomicznych aktywów krajowych spółek zależnych w kontekście bieżących uwarunkowań makroekonomicznych stwierdzono wystąpienie przesłanek świadczących o możliwości utraty wartości odzyskiwalnej części tych aktywów, podał również KGHM.

“W konsekwencji, zgodnie z MSR 36 zobowiązuje to spółkę do przeprowadzenia na dzień kończący ostatni okres sprawozdawczy, tj. 31 grudnia 2020 r., testów na utratę wartości w celu oszacowania wartości odzyskiwalnej aktywów KGHM Polska Miedź w postaci udziałów/akcji jednostek zależnych oraz certyfikatów inwestycyjnych funduszy zarządzanych przez KGHM TFI (do ujęcia w sprawozdaniu jednostkowym KGHM Polska Miedź), a także aktywów należących do jednostek, o których mowa w lit. a), w tym udziałów/akcji spółek portfelowych funduszy oraz ich majątku (do ujęcia w skonsolidowanym sprawozdaniu grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź), w stosunku do których stwierdzono przesłanki świadczące o możliwości utraty wartości” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy forex | kurs ropy wti | prognoza dolara | płatności blik | kurs btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here