Naga MarketsKGHM nadal zyskuje. Możliwy powrót na historyczne maksima Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,87%. Akcje drożały o 7,65 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 164,75 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj około 2,41% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 164,65 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Celem historyczne maksima?

Notowania spółki tylko w listopadzie podskoczyły o ponad 30%. Mamy więc silny trend wzrostowy i najlepszy okres dla spółki od wielu lat. Powodem podtrzymywania trendu są także silne wzrosty na mocno skorelowanej miedzi. Wydaje się, że słabość dolara nadal powinna wspierać rynek surowców. Na wykresie miesięcznym widać, że jedynym celem popytu może być powrót na historyczne maksima przy 200 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 3.12.2020
Notowania KGHM 3.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycja w Hucie Miedzi Legnica

KGHM Polska Miedź zgodnie z planem rozpoczął budowę Instalacji Oczyszczania Gazów Poprocesowych w Hucie Miedzi Legnica (HM Legnica), podała spółka. Instalacja będzie gotowa w przyszłym roku. “Pandemia nie zmienia naszej strategii. Uruchomiliśmy kolejną znaczącą inwestycję, wartą około 110 mln zł. KGHM postawił na czyste powietrze, efektywność energetyczną i zieloną energię. Tym zmieniamy z roku na rok obraz polskiego przemysłu.

W każdym z tych obszarów mamy już znaczące osiągnięcia i plany na przyszłość” – powiedział prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie. Nowa instalacja w Hucie Miedzi Legnica przejmie wstępnie oczyszczone gazy technologiczne i skieruje je do istniejącej wieży absorpcyjnej SO2. Stamtąd opary o znikomej zawartości zanieczyszczeń będą emitowane do atmosfery. W gazie będzie jedynie tlen, azot, woda, dwutlenek węgla i odrobina dwutlenku siarki. Docelowo inwestycja zmniejszy ładunek resztkowych zanieczyszczeń o 99%, podkreślono.

“Instalacja pozwoli przerabiać w hucie różnego rodzaju koncentraty w najwyższym reżimie środowiskowym. Jest to jeden z elementów programu BATAS, w którym dostosowujemy nasze instalacje do wymogów środowiskowych. To przełomowa inwestycja, nie tylko w Hucie w Legnicy, ale w całym KGHM” – dodał wiceprezes KGHM ds. produkcji Radosław Stach. Instalacja będzie się składała z dwóch elektrofiltrów mokrych w pierwszym stopniu oczyszczania, dwóch w drugim stopniu oraz wieży kalomelowejConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here