Naga MarketsKGHM nadal w korekcie, podobnie jak notowania miedzi Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,41%. Akcje taniały o 0,75 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 179,35 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj około 0,68% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 182,25 zł. W sumie od połowy marca, odbicie doprowadziło do zwyżki o ponad 190%.

Czekamy na impuls z rynku miedzi

Notowania spółki poruszają się w układzie spadkowym od 8 stycznia. Jak dotąd, przez niemal miesiąc czasu, spadki sięgnęły 24% w maksymalnym punkcie. Jest to więc nadal, typowo korekcyjna wartość, biorąc pod uwagę gigantyczną skalę wcześniejszych wzrostów. Powodem, dla którego kurs miałbym nadal rosnąć, jest korzystna sytuacja na rynku miedzi i srebra i dość pozytywne prognozy na ten rok. Pod koniec stycznia pojawiło się mocniejsze odbicie, mimo tego, nie jest jeszcze przesądzony los korekty. Wydaje się, że warto czekać na zakończenie korekty na notowaniach miedzi, gdyż te dwa walory są ze sobą mocno skorelowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 4.02.2021
Notowania KGHM 4.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Mocny wzrost sprzedaży

Sprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 75,8 tys. ton w grudniu 2020 r. i była wyższa o 22% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane. Sprzedaż miedzi wyniosła 75,8 tys. ton i była wyższa o 13,9 tys. ton od poziomu osiągniętego w grudniu 2019 roku (+22%). Głównym powodem wzrostu była wyższa sprzedaż miedzi zrealizowana przez KGHM Polska Miedź (+11,7 tys. ton). Wzrost sprzedaży miedzi odnotowano również w przypadku pozostałych aktywów produkcyjnych (KGHM International oraz kopalni Sierra Gorda), podano w komunikacie.

“Sprzedaż srebra wyniosła 161,1 tony i była wyższa o 38,4 ton (+31%) w porównaniu do wyniku sprzedażowego z grudnia 2019 roku. Wzrost wynikał przede wszystkim z wyższej niż w roku poprzednim sprzedaży srebra zrealizowanej przez KGHM Polska Miedź S.A. Niewielki spadek dotyczył natomiast KGHM International Ltd.” – czytamy dalej.
Sprzedaż TPM wyniosła 17,9 tys. troz i była niższa o 7,9 tys. troz (-31%) wobec sprzedaży zrealizowanej w analogicznym okresie 2019 roku. Poniżej poziomu z poprzedniego roku ukształtowała się sprzedaż złota z polskich aktywów produkcyjnych oraz kopalni Sierra Gorda, a także platyny i palladu pochodzących z KGHM International.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | akcje pgnig cena aktualna | biomed kurs | usdpln | kurs funta online | funt brytyjski |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here