Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas sesji z minionego piątku o około 1,53%. Akcje taniały o 1,48 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 94,72 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek około 0,27% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 95,02 zł. Spółka wykazuje relatywną siłę na tle szerokiego rynku, gdyż od początku października zyskała około 34%.


KGHM nadal w formie dzięki notowaniom miedzi

Ubiegły tydzień przebiegał na notowaniach spółki pod dyktando sprzedających, jednak nie była to silna wyprzedaż. Raczej można mówić o korekcie wcześniejszych wzrostów. Spadki dokonały się przy niskiej dynamice i malejących obrotach. Wykres KGHM wygląda więc od pewnego czasu zdecydowanie lepiej niż główny indeks warszawskiej giełdy. W dużej mierze ma to związek z występująca pozytywną korelacją między jej notowaniami, a kursem miedzi. W ostatnim czasie ceny surowca silnie podskoczyły, na co duży wpływ ma kwestia wojny handlowej między USA a Chinami. To spowodowało, że podobny ruch obserwujemy na akcjach KGHM. Mimo, że kurs miedzi nieco spowolnił, to nie pojawia się na nim praktycznie żadna rekcja podażowa. Dopóki miedź będzie drożeć, wydaje się, że także KGHM powinien utrzymać ruch wzrostowy. Najbliższym więc celem kupujących powinny być okolice szczytu z przełomu czerwca i lipca w rejonie 105 zł.

kghm 23.12.2019
Notowania KGHM 23.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

KGHM z kredytem w wysokości 5,74 mld zł

Podczas sesji z ubiegłego piątku spółka przekazała informacje o zawarciu umowy niezabezpieczonego kredytu konsorcjalnego na kwotę 1,5 mld USD czyli około 5,742 mld zł z międzynarodowym konsorcjum banków. Środki finansowe pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na sfinansowanie ogólnych celów korporacyjnych. Umowa została spisana na okres 5 lat. Planowana transakcja zawarcia umowy kredytu konsorcjalnego stanowi realizację strategii KGHM Polska Miedź na lata 2019-2023 w zakresie zapewnienia długookresowej stabilności finansowej, między innymi poprzez oparcie struktury finansowania KGHM na instrumentach długoterminowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here