Naga MarketsKGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

kghm d1

Wykres dzienny pokazuje wczorajsze silne spadki, które doprowadziły do powstania sporej luki cenowej. Całość działa się na wysokich obrotach. Trend spadkowy trwa już od dłuższego czasu, a jedną z jego przyczyn są także problemy miedzi na światowych rynkach. Z tego horyzontu sytuacja wygląda dramatycznie, stąd też wczoraj w wielu miejscach można było przeczytać o panice. Można jednak spojrzeć trochę inaczej na całą sytuację.

kghm w1

Wykres tygodniowy pokazuje, że spadek ceny oznacza, że znalazła się ona na ważnym wsparciu w postaci poprzedniego dołka. Ponadto jest to okrągły poziom 100 zł. Kupno jest oczywiście niezgodne z trendem ale śmiem twierdzić, że znajdą się inwestorzy, którzy uznają tę cenę za atrakcyjną. Wydaje się, że można liczyć na odreagowanie z tego poziomu, choć należy pamiętać, że powstała luka będzie działać jak bardzo silny opór.

kghm mn

Na wykresie miesięcznym widać szerszy obraz. Wsparcie rejonu 100 zł jest naprawdę znaczące, gdyż trwa od początku 2012 roku. Najbliższe tygodnie pokażą czy możemy liczyć na kolejne odbicie do góry z tego poziomu. Warto obserwować wykres, choć zgadzam się, że interwał miesięczny nie napawa optymizmem. Myślę, że należy rozważyć kupno jedynie po pojawianiu się silnej reakcji na wsparcie, przynajmniej widoczne z interwału tygodniowego. Utrata tego wsparcia oznacza w zasadzie spadek przynajmniej w okolice 80 zł.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here