Naga MarketsKGHM: Możliwe jest wydłużenie perspektywy zawartej w strategiiWarszawa, 17.11.2021 (ISBnews) – Jeżeli miałoby dojść do aktualizacji strategii KGHM Polska Miedź, to w kontekście wydłużenia perspektywy strategicznej, poinformował prezes Marcin Chludziński.

“Proces aktualizacji strategii jest ciągły, dzieje się na bieżąco, jeśli pojawią się nowe okoliczności” – powiedział Chludziński podczas telekonferencji.Podkreślił, że we wrześniu br. spółka zaprezentowała nowe inicjatywy strategiczne, które podczas tworzenia obecnej strategii nie były możliwe lub zidentyfikowane.

“Mamy też określoną perspektywę strategiczną i jeśli mielibyśmy mówić w kontekście aktualizacji, to o wydłużeniu tej perspektywy strategicznej – ponieważ niektóre inicjatywy trwają nawet po 10 lat, to o zawarciu ich w tej perspektywie strategicznej. Ten proces też się toczy” – dodał prezes.

W grudniu 2018 r. KGHM Polska Miedź przyjął strategię na lata 2019-2023, zakładającą m.in. krajową produkcję górniczą na poziomie 450 tys. ton miedzi w urobku przy średniorocznym koszcie nie wyższym niż 3 800 USD/tonę w okresie 2019-2023.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here