Naga MarketsKGHM może kontynuować przecenę do 166 zł, a nawet 152 zł, wskazują analitycy XTBKGHM znany z wydobycia miedzi w ostatnich tygodniach znajduje się na wyraźnej fali spadkowe. Giełdowa wycena surowcowego giganta spadła z poziomów 220 zł do obecnych 180 zł za walor, co wynika m.in. ze spadków cen miedzi. Jak wskazują analitycy XTB, dalsze przeceny tego surowca mogą spowodować pogłębienie spadków, nawet do poziomu 152 zł.

KGHM na fali spadkowej

W połowie maja spółka KGHM zanotowała swoje historyczne maksima, które wyniosły 230,80 zł (10 maja), natomiast najwyższa wycena na zamknięcie wynosiła 223,80 zł dnia 13 maja. Od tej pory notowania spółki popadły w spadki, co spowodowane jest coraz niższymi cenami miedzi na światowych rynkach, które to obniżyły się z poziomu ponad 10 500 USD do ok. 9 500 USD za tonę obecnie.Zobacz także: Agora z wyższą ceną docelową! DM BDM wycenia spółkę na 21,50 zł i utrzymuje „KUPUJ”

– Patrząc technicznie na notowania spółki, w ostatnich dniach doszło do pokonania kluczowego wsparcia przy 191 zł, które wynikało z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 61,8% Fibo wyznaczonego na podstawie ostatniej fali wzrostowej. Należy także zauważyć, że na wykresie pojawiła się formacja głowy z ramionami pochodząca z klasycznej analizy technicznej, która zazwyczaj zapowiada odwrócenie trendu. – wskazują analitycy XTB.

– Wydaje się więc, że dopóki notowania utrzymują się poniżej wspomnianej strefy przy 191 zł, przewagę mają rynkowe niedźwiedzie. Jeżeli przecena będzie kontynuowana, niewykluczony jest atak na wsparcie przy 166 zł, gdzie wypadają ostanie lokalne dołki. Z kolei modelowy zasięg dla wspomnianej formacji RGR wypada dopiero przy poziomie 152 zł. – czytamy także.

Spółka traci blisko 3,3%

Czwartkowe notowania KGHM zapoczątkował spadkiem do poziomu 182,65 zł, wobec poprzedniego zamknięcia w wysokości 185,50 zł. Do godziny 11 spadki były regularnie pogłębiane i w najgorszym momencie wycena spółki zniżkowała do 177,40 zł za walor. Od tego momentu nastąpiło jednak częściowe odreagowania, a kurs KGHM powrócił do okolic 180 zł.

KGHM może kontynuować przecenę do 166 zł, a nawet 152 zł, wskazują analitycy XTB
Notowania spółki KGHM Polska Miedź dnia 17.06.2021. Źródło: Comparic.pl

Na chwilę obecną dokładna wycena akcji spółki wynosi 179,40 zł, co oznacza spadek o 3,29%, (-6,10 z). Spadają również ceny miedzi, co ma związek z uwolnieniem przez Chiny rezerw strategicznych tego surowca, o czym informowaliśmy na łapach Comparic24.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy brent | złotówka online | akcje dom development | RSI | spółki giełdowe | dolar | notowanie funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here