Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,19%.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

KGHM liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 11 zyskiwało dziś na wartości a 9 odnotowały spadki. Liderem wzrostów okazała się KGHM Polska Miedź S.A., której akcje podrożały w trakcie piątkowego handlu aż o 4,32 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania CD Projektu (CDR) i Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), które osunęły się odpowiednio o 3,31 proc. i 3,32 proc.

Źródło: Stooq

Akcje KGHM najdroższe od początku lipca 2019 r.

Spoglądając na notowania KGHM-u zauważymy, że cena akcji spółki rośnie niemal nieprzerwanie od drugiej połowy marca br. Od tego czasu wzrosła ona o ponad 111 proc. negując tym samym całkowicie koronakryzysogwe spadki. Warto zwrócić uwagę, że w tym tygodniu rynek pokonał linię tendencji spadkowej. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się tu silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

Akcje CD Projekt zmierzają w kierunku 369 zł

Spoglądając na notowania CD Projektu zauważymy, że cena akcji spółki porusza się od połowy maja br. w trendzie horyzontalnym miedzy 369 zł a 413 zł. Wraz z początkiem tygodnia na rynku pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca odrzucenie górnego ograniczenia tej konsolidacji i jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania jej dolnego ograniczenia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta największym wygranym, euro i dolar przegranymi sesji
Następny artykułKurs funta w górę, złoty traci też do franka i dolara, w czwartek 9 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here