Naga MarketsKGHM: kurs zbliża się do 120 zł, mimo spadku poniżej 112 zł w dzisiejszej burzliwej sesjiKurs akcji KGHM w trakcie piątkowej sesji na warszawskim parkiecie zszedł nawet do 111,30 zł startując z otwarcia na 116,60 zł sugerując osłabienie się strony popytowej po bardzo silnym trendzie wzrostowym rozpoczętym w połowie lipca.

  • KGHM od dołka w marcu rośnie niesiony wzrostem kursu miedzi oraz srebra.
  • Od dołka z 12 marca wywołanego wybuchem pandemii, kurs akcji KGHM wzrósł już aż o ponad 130%.
  • Natomiast od początku roku notowania KGHM wzrosły o ponad 23%.

KGHM rośnie wraz z srebrem i miedzią

Notowania KGHM we wczorajszej sesji wystrzeliły w górę o 3,48% niesione na fali rosnących cen miedzi oraz srebra i zakończyły notowania na GPW z ceną zamknięcia 119zł.

Piątkowa sesja przynosi natomiast sygnały załamania się kursu. Dzisiejsza sesja na KGHM otworzyła 2% niżej na poziomie 116,60 zł, a kurs sprawdził nawet poziom 111,30zł. Obecnie kurs dobija do 117,90 zł zbliżając się stopniowo do wczorajszej ceny zamknięcia.

KGHM: kurs zbliża się do 120 zł, mimo spadku poniżej 112 zł w dzisiejszej burzliwej sesji
Notowania KGHM od początku 2020 roku. Źródło: tradingview.com

Warto zatem rzucić okiem na popularne oscylatory RSI oraz MACD szukając sygnałów przegrzania waloru. Pierwszy z nich wykazuje znaczne wykupienie na kursie KGHM, jednak MACD nie daje jeszcze sygnału sprzedaży.

Zobacz również: Brexit: umowa handlowa z UK na razie niemożliwa?

Silny trend wzrostowy cen srebra oraz miedzi – surowców, których KGHM jest jednym z największych producentów na świecie, zdecydowanie napędza kurs akcji spółki. Korelacja między silnymi wzrostami waloru a miedzią oraz srebrem jest w ostatnim miesiącu bardzo silna.

KGHM: kurs zbliża się do 120 zł, mimo spadku poniżej 112 zł w dzisiejszej burzliwej sesji
Porównanie kursu akcji KGHM (linia pomarańczowa), ceny srebra (linia zielona) oraz ceny miedz (linia niebieska) w ostatnim miesiącu. Źródło: stooq.pl

Bardzo silny poziom oporu na notowaniach KGHM znajduje się w okolicach 130-135zł, tak przynajmniej było w ostatnich kilkunastu latach.

KGHM: kurs zbliża się do 120 zł, mimo spadku poniżej 112 zł w dzisiejszej burzliwej sesji
Notowania KGHM w ostatnich 14 latach. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here