Naga MarketsKGHM: Koszt dostosowania instalacji do BAT to łącznie 161 mln złWarszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – KGHM Polska Miedź realizuje program dostosowania instalacji technologicznych do wymogów konkluzji BAT łącznym kosztem 161 mln zł, podała spółka.

„161 mln zł to sumaryczny koszt inwestycji w ramach programu dostosowania instalacji technologicznych do wymogów konkluzji BAT” – czytamy w publikacji „60 dobrych praktyk CSR na 60-lecie KGHM Polska Miedź”.W 2020 r. w grupie kapitałowej zakończono budowę i rozruch:

– w Hucie Miedzi Głogów – (1) instalacji przesyłowej żużla poołowiowego do przerobu w piecu zawiesinowym, (2) gazociągów obejściowych gazów z pieców zawiesinowych do fabryk kwasu siarkowego, (3) magazynu i placu dla materiałów ołowionośnych, co pozwoli na eliminację emisji niezorganizowanej pyłów.

– w Hucie Miedzi Legnica – instalacji do usuwania pyłów zawierających arsen z gazów z suszarni koncentratówi znad maszyny odlewniczej, podano także.

Publikacja KGHM zawiera opis 60 dobrych praktyk miedziowej spółki pogrupowanych w kategorie: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne, edukacja, kompetencje przyszłości, więzi społeczne, tożsamość, empatia, ekologia, korporacyjne.

„Projekty społeczne KGHM adresujemy do pracowników, którzy są naszym najcenniejszym kapitałem, ale także do społeczności lokalnej, czyli do rodzin, przyjaciół, sąsiadów i znajomych naszej załogi. Razem z nimi budujemy lokalną wspólnotę. Tylko we współpracy z samorządami, przy wsparciu ekspertów i zasobów organizacji pozarządowych możemy przenosić góry i odpowiadać skutecznie na istotne społecznie wyzwania” – napisał prezes KGHM Marcin Chludziński we wstępie do publikacji.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 roku miała 23.63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here