Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,62%. Akcje drożały o 1,56 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego maksimum przy 98,78 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 98,06 zł. Spółka wykazuje relatywną siłę na tle szerokiego rynku, gdyż od początku października zyskała około 34%.


KGHM zyskuje dzięki notowaniom miedzi. Celem 105 zł?

W ostatnich dniach spółka notuje serię wzrostowych sesji, rosnąć od początku grudnia o blisko 15%. Wykres KGHM wygląda więc od pewnego czasu zdecydowanie lepiej niż główny indeks warszawskiej giełdy. W dużej mierze ma to związek z występująca pozytywną korelacją między jej notowaniami, a kursem miedzi. W ostatnim czasie ceny surowca silnie podskoczyły, na co duży wpływ ma kwestia wojny handlowej między USA a Chinami. To spowodowało, że podobny ruch obserwujemy na akcjach KGHM. Kurs miedzi przełamał niedawno szczyt z połowy lipca, co może sugerować dalszą zwyżkę. Jeżeli tak będzie, to także na KGHM powinna trwać hossa. Kurs wybił już dobrze respektowaną linię trendu spadkowego, a także poważnie naruszył poziom poprzedniego wierzchołka z listopada. Najbliższym więc celem powinny być okolice szczytu z przełomu czerwca i lipca w rejonie 105 zł.

kghm 17.12.2019
Notowania KGHM 17.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Trwają działania w kopalni Polkowice-Sieroszowice

Wczoraj spółka przekazała informacje dotyczące działań w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Spółka nadal kontynuuje działania stabilizujące dopływ wody w kopalni. Miedziowy koncern podał, że od 4 listopada odnotowano zwiększony dopływ wody z górotworu w oddziale wydobywczym G-63, co jest uznawane za anomalię. Kierujący procesem przepompowują wodę oraz prowadzą dodatkowe zadania, które mają zmniejszyć dopływ wody do czasowo wyłączonego z działalności wydobywczej pola eksploatacyjnego – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here