Naga MarketsKGHM kolejny raz zatrzymany pod oporem. 139 zł na razie nie do przejścia Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wtorkowej sesji o około 2,04%. Akcje taniały o 2,80 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 132,70 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego we wtorek około 0,77% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 134,65 zł.

Forex Club

Opór na razie nie do przełamania

Notowania spółki nadal wykazują silną korelację z miedzią. Ta po amerykańskich wyborach, na skutek słabości dolara, wróciła do silnych wzrostów, niemal wyrównując październikowe maksima. Możliwe, że w krótkim okresie czasu potrzebna będzie korekta, jednak w dłuższej perspektywie, sytuacja na tym rynku nadal powinna być korzystna. Dla KGHM daje to szansę, że po korekcie, kolejne próba wybicia oporu w rejonie 139 zł, tym razem okaże się udana.

Te artykuły również Cię zainteresują
kghm 12.11.2020
Notowania KGHM 12.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rozwój fotowoltaiki

KGHM Polska Miedź przyjął Koncepcję Programowo-Przestrzenną kolejnych projektów elektrowni fotowoltaicznych (EPV), która zakłada zwiększenie potencjału zainstalowanej mocy do 14,5 MW z 9,5 MW, m.in. dzięki optymalnemu wykorzystaniu działek przeznaczonych pod inwestycję oraz użyciu paneli o mocy 400 Wp, podała spółka. “Podkreślamy, że mimo pandemii cały czas pracujemy.

Odnosi się to nie tylko do codziennej produkcji, ale także do prowadzenia strategicznych projektów. Rozwój fotowoltaiki jest kluczowy w naszym dążeniu do produkcji zielonej miedzi z wykorzystaniem zielonej energii” – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Trwające projekty fotowoltaiczne: Elektrownia fotowoltaiczna (EPV) Piaskownia Obora oraz Zespół EPV HMG I-III są elementami strategicznego programu “Rozwój Energetyki, w tym OZE”. Fundamentem programu jest m.in. pozyskanie czystej energii z elektrowni wiatrowych, zwiększenie produkcji z własnych źródeł gazowych oraz rozwój elektrowni fotowoltaicznych na własnych terenach KGHM, przypomniano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here