Naga MarketsBądź na bieżąco,  przeczytaj mój poprzedni wpis dotyczący KGHM


KGHM jest popularną spółką z kilku względów. Jej renoma i miejsce w rankingu spółek branżowych powoduje, że przyciąga wielu inwestorów zagranicznych, w tym duże instytucje finansowe. Co czyni walor bardzo płynnym. Im więcej profesjonalnych inwestorów – tym większe prawdopodobieństwo, że walor będzie zachowywał się przewidywalnie (o ile można w ogóle mówić o przewidywalności na rynkach finansowym…).

System “jednej kreski” to chyba najprostsza metoda inwestycyjna jaką znam (nie licząc metody : “Kup i zapomnij”, która ma wiele wad – opisałem je w jednym ze swoich wpisów).

Chcąc mieć spójność z poprzednim wpisem, pozwolę sobie wstawić ostatni screen:

150222-kgh-d-do wppisu
Screen z podlinkowanego na samym początku wpisu

System jest bardzo prosty… Kiedy zostanie przecięta linia, odpowiednio kupujemy, bądź sprzedajemy akcje. Wtedy, cena testowała nasza “kreskę“, a teraz?

150306-kgh-d
Aktualny wykres KGHM

Wszystko wskazuje na to, że widzimy kolejny sygnał, tylko jest jedno pytanie: czy przypadkiem nie uczestniczymy w fałszywym wybiciu?

Porównaj zaznaczone przeze mnie falsebreak`i (1 i 2). Spadki, jakie miały miejsce podczas utworzenia się falsebreak`u numer 1. znacznie różni się od trendu spadkowego – krótkoterminowego, który teoretycznie się skończył. Powstające kolejno swingi pokrywały się – nie było żadnego “schodka cenowego” (poziomu, który zmienił się ze wsparcia na opór). Teraz, widać lukę cenową (opisana na screenie, widoczna na poprzednim jako /2/). A największa różnicą jaką jestem w stanie stwierdzić, jest to, iż falsebreak numer 1. ukształtował sie za pomocą trzech świeczek, a nasz aktualny liczy sobie ponad 7 świeczek. Siedem sesji, nie może przejść niezauważonych – na pewno pozostawią po sobie ślad w postaci chęci dalszych wzrostów (ewentualnie do trendu bocznego).

Wnioski:

  • Ostatecznie stwierdzam, że grupa świeczek znajdujących się nad kreską (numer 2 na screenie) nie jest falsebreak`iem.
  • Teoretycznie mamy nowy sygnał do zakupu wg. strategii jednej kreski. (Pozostaje jedynie dobrać moment zakupu a na to będzie miała wpływ luka cenowa (poziom 122 zł))
  • Pozostaje nam szukać dogodnego miejsca do zakupu akcji.

150306-kgh-d-poziomy_w_grze

Pozdrawiam serdecznie, Michał Karpeta

sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here