Naga MarketsBądź na bieżąco,  przeczytaj mój poprzedni wpis dotyczący KGHM


150326-miedz
Wykres dzienny kontraktów terminowych na miedź.

Tradycyjnie zacznę od nawiązania do wniosków z poprzedniego wpisu. Okazało się, że cena miedzi na światowym rynku “posłuchała się moich wytycznych”.

Wzrosty na miedzi sięgnęły troszkę wyżej, niż przypuszczałem. Tym samym cena pozwoliła wyrysować (niestety) kanał spadkowy /2/ – potraktujmy to jako trend średnioterminowy. Teraz, spójrz na górną niebieską linie numer /3/ – była wsparciem dla trendu wzrostowego krótkoterminowego a do kontynuacji trendu spadkowego doszło po tym, jak na wykresie zauważyliśmy sekwencję niższych szczytów. Analogicznie została wyrysowana linia na dole wykresu (również z numerem /3/). Aktualnie, cena ma jeszcze trochę miejsca do linii /3/, nie ma sekwencji niższych szczytów. Dodatkowo w grze pozostaje lokalne wsparcie na poziomie 277. Do dalszej analizy wykresu brałbym pod uwagę linię oporu /1/ i wspomniane wsparcie na 277 – powstanie nam mała konsolidacja. Ewentualne wybicie da nam odpowiedź na pytanie – dokąd zmierza miedź.

We wnioskach w poprzednim wpisie, napisałem również, że teoretycznie jeszcze nie zdecydowałem się na zakup akcji KGHM. Aktualnie cena znajduje się w podobnych okolicach cenowych jak podczas ostatniego wpisu, dlatego nie wiele mogliśmy stracić. Zgodnie ze strategią “jednej kreski” powinniśmy myśleć o kupieniu akcji – przecież doszło już do przebicia linii trendu spadkowego /3/… 150326-kghJa lubię ograniczyć ryzyko niepowodzenia do minimum, czekając do pokonania wszystkich oporów, które są w zasięgu. A na wykresie widać właśnie jeden z nich – /1/. Nie dość, możemy wykreślić wsparcie /2/ i opór /1/ (powstał nam zakres konsolidacji – analogiczny jak na wykresie miedzi – to kolejny dowód na to, że KGHM trochę “naśladuje” ruch miedzi – traktuje ją jako element bazowy), to jeszcze pojawia nam się świeczka outsidebar. Według mnie, taki rodzaj świeczki ma dużą wymowę. Szczegółowy inwestor zauważy, że zaznaczona świeczka swoim górnym cieniem sięga nad ostatnią grupę świeczek, tworząc fałszywe wybicie.

Żeby bardziej zobrazować, co może nas czekać, pokazałem wcześniejsze outsidebary. Po każdym z nich, doszło do przeceny waloru o ok. 5%. 

Spadek ceny w tym momencie o 5% licząc od teraz, spowodowałby zejście ceny w obszary 115 zł (czyli naszego lokalnego wsparcia).

Wnioski:

  • Spadki do poziomów 115 zł to jest właśnie to, czego bym się spodziewał w najbliższym czasie.
  • Według “strategii jednej kreski” teoretycznie powinniśmy już posiadać akcje, ale ja osobiście wstrzymam się i poczekam na dalszy rozwój wydarzeń. 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here