Naga MarketsBądź na bieżąco,  przeczytaj mój poprzedni wpis dotyczący KGHM


Inwestowanie w akcje przypomina trochę polowanie na dziką zwierzynę. Myśliwy (inwestor) chowa się w dogodnym miejscu (mocne wsparcie) i w ciszy wyczekuje swojej ofiary (spadająca cena). Gdy tylko wyczuje mentalną przewagę (uważa, że wystarczająco dużo warunków zostało spełnionych) bez większego namysłu pociąga za spust (kupuje akcje). To czy ofiarę trafi (sowicie zarobi) czy tylko draśnie (sprzeda akcje w złym miejscu, generując straty na rachunku) zależy od jego doświadczenia (ocena czy dane wsparcie było wystarczająco znaczące).

Po tym “dzikim” wstępie przejdźmy do wykresu KGHM.

Tradycyjnie już zachęcam do przeczytania mojego poprzedniego wpisu, ponieważ wątek będzie ściśle z nim powiązany.

“Jedna kreska, żeby inwestować? – to wystarczy żeby zarabiać? Przecież rzesze inwestorów posiadają niezliczone systemy analityczne i nie wszyscy zarabiają, a tu – jedna kreska ma wystarczać?” 

150320-kgh

To aktualny wykres. Cena niczym sterowany samochodzik, od ostatniego wpisu, zeszła na niższe poziomy. To było do przewidzenia, że cena zmieni kierunek po odbiciu się od wsparcia. Dodatkowo między świeczkami powstało lokalne wsparcie (luka cenowa /1/). W między czasie możemy wykreślić linię /2/, która będzie linią decydującą o sprzedaży akcji. Odległość ceny aktualnej od linii – na tą chwilę – jeszcze jest niekorzystny, to znaczy, że gdybyśmy teraz kupili akcje, i obrali linię /2/ jako wyznacznik sprzedaży – na pewno zaliczylibyśmy stratę.

Ale z drugiej strony musisz sobie zdać sprawę, że ten sposób inwestowania (strategia jednej kreski) przeznaczony jest dla osób, którzy dobrze się czują w inwestycjach średnioterminowych.

Wnioski:

  • podejmując decyzję kupna/sprzedaży akcji KGHM posiłkuję się szybką analizą wykresu kontraktów terminowych na miedź. On z kolei, pokazuje, że zasięg wzrostów jest mały (nie oczekujmy cudów w trendzie spadkowym).150320-hgf
  • pomimo pozytywnych przesłanek płynących z wykresu KGHM, jeszcze nie decyduje się na teoretyczny zakup akcji. Nie zaprzeczam, że cena nie urośnie – po prostu jeszcze poczekam – niczym myśliwy 🙂

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here