Naga MarketsTen, kto grał w szachy doskonale wie, że należy przewidywać sytuację do kilku kroków do przodu. Identycznie należy robić w procesie inwestycyjnym.

Jeżeli już decydujesz się na inwestycje w akcje, musisz temu poświęcić troszkę czasu – niestety. Każdy z nas jest inny i na pewno każdy ma swoją ulubioną branże i spółki. Rozsądnym jest obserwowanie konkurencyjnych spółek i analizowanie w jakim są trendzie. Lubujesz się w branży bankowej? Obserwuj wiadomości makroekonomiczne, decyzje banków centralnych, itp. Lubujesz się w branży medycznej? Obserwuj kiedy kończy się kasa w NFZ 🙂 A jak to jest z branżą metalurgiczną? Największym przedstawicielem na pewno jest KGHM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co muszę mieć na oku, jeżeli chce kupić akcje/ posiadam akcje spółki KGHM?

KGHM ma kluczowy wpływ na wynik indeksu WIG 30, ale co tak na prawdę na niego wpływa? Jedną z najważniejszych czynników jest kurs miedzi na światowych rynkach. Faktem jest, że nie ma korelacji między wykresami KGHM i miedzi, ale często pokrywają się kierunki ruchów krótkoterminowych.

miedzzz
Wybicie dołem z chorągiewki potwierdza siłę trendu. A świeczka pinbar w sposób jasny zakomunikowała, co się wydarzy.

Czy możemy znaleźć podobieństwa na wykresie miedzi i KGHM?kgh

Początkiem września trend zmienił się na spadkowy, w tym samym czasie na wykresie miedzi utworzył się niższy szczyt, potwierdzając słabość ceny. Od tamtego czasu oba wykresy podążają w tym samym kierunku. Miedź wyskoczyła dołem z trójkąta – robiąc krok do dalszych spadków. Cena KGHM znajduje się bardzo blisko linii trendu spadkowego.

Posiadaczom akcji KGHM radzę bacznie obserwować rynek, a tym, którzy czekają na zajęcie pozycji SHORT na kontraktach terminowych na akcje KGHM, proponuje rozważyć, obecną sytuację na wykresie.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here