Naga MarketsKGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

kghm mn

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres miesięczny obejmujący pełną historię notowań pokazuje, że w bardzo szerokim rozumieniu mamy do czynienia z tendencją wzrostową w ramach całkiem nieźle respektowanego kanału. Najważniejsze jest jednak to, że ostatnie spadki zatrzymały się w kluczowym miejscu czyli na dolnej krawędzi, a przede wszystkim na wsparciu okolic 70 zł.

kghm w1

[pullquote]Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW[/pullquote]

Patrząc bliżej na interwał tygodniowy, także jesteśmy w stanie wyznaczyć pewien kanał, tym razem spadkowy, który również jest w ostatnich niespełna 3 latach nieźle respektowany. Mimo naruszenie, jego dolna krawędź została ostatnio dynamicznie wybroniona. Naturalnym kierunek w takiej tendencji byłaby więc droga ku górnej krawędzi kanału. Aktualnie jednak pojawia się problem w postaci lokalnej strefy oporu okolic 96-97 zł, wynikającej z poziomu poprzedniego dołka.

kghm d1

Na wykresie dziennym widać, że aktualnie znajdujemy się właśnie przy opisanym wcześniej oporze. Wydaje się, że właśnie tutaj powinna rozegrać się walka o dalszy kierunek. Nieco negatywnie wyglądają spadające obroty w ostatniej fazie wzrostów, tuż pod strefą. Pozytywna jest za to aktywna już formacja nietypowego podwójnego dna, której zasięg sięgałby górnej krawędzi kanału, a więc okolic nawet 120 zł. Moim zdaniem wybicie oporu powinno oznaczać dalsze wzrosty, choć pewne problemy mogłyby się jeszcze pojawić przy okrągłych 100 zł, choć są to raczej przesłanki psychologiczne, które nie zawsze się sprawdzają. Z drugiej strony, obecna fala wzrostowa ma już dość duży zasięg, który nawet przekracza pierwszą falę wzrostów. Możliwe więc, że zanim nastąpi wybicie, pojawi się korekta, gdyż miejsce pod takim oporem i po dość długim okresie wzrostów może temu sprzyjać. Charakter korekty także może dać nam pewne wskazówki co do dalszych losów KGHM. Dynamiczne odbicie na południe sprawi, że szanse podaży wzrosną. Z kolei niewielka i mało dynamiczna korekta zachęci kupujących do kolejnego ataku na kluczowy opór. Ostatnia analiza miała miejsce 10 września.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here