Naga MarketsPiątkową sesję cechowała bardzo niska zmienność. Dla FW20 odchylenie kursu względem poprzedniego zamknięcia wyniosło raptem 4 pkt., w trakcie notowań zakres wahań nie przekroczył 30 pkt. Na wykresie 60-min potencjalnym zagrożeniem pozostaje formacja podwójnego szczytu z linią wybicia przy poziomie 1978 pkt., a która pojawiła się po czwartkowej sesji. W piątek doszło do chwilowego naruszenia tej bariery, ale kurs dość szybko powrócił ponad jej wysokość.

Wskaźniki sygnalizują nadchodzące spadki 

Na wskaźnikach DMI i MACD są aktywne sygnały sprzedaży, jednak niskie wartości ADX bardziej wskazują na obecność trendu bocznego niż realizację scenariusza spadkowego. Na wykresie dziennym instrumentu pojawiła się kolejna w rzędzie świeca o niskim korpusie – szpulka. Mimo wtorkowego, górnego wybicia z lokalnego konsolidacji, kurs dość szybko opadł z sił  i pojawia się problem z wejściem na wyższe rejony cenowe. Sygnał kupna na MACD jak na razie pozostaje bez potwierdzenia w zmianie samego kursu. 

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Dla spółek indeksu bazowego mimo liczebnej przewagi spółek spadkowych sam WIG20 zdołał odnotować dodatnią zmianę, czemu przede wszystkim przysłużyła się silna zwyżka KGHM i wzrostem akcji PKN ORLEN. Natomiast zdecydowanie słabszy dzień miał CDPROJEKT, i ogółem patrząc na piątkowy debiutu spółki HUUUGE widać pogorszenie sentymentu do sektora. Na rynkach zagranicznych początek dnia przez pryzmat zmian kontraktów terminowych jest lekko spadkowy implikując analogiczny początek sesji dla FW20.

Marcin Brendota

Polecamy również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | kurs nasdaq | cena akcji mercator medical | notowania mercator | euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here