Naga MarketsKGHM i JSW ciążą na WIG20. Rynek czeka na ogłoszenie kolejnych obostrzeńGłówne indeksy za Oceanem zakończyły czwartek z nieznacznym wzrostem. Inwestorzy dyskontują pozytywne informacje płynące z obu stron negocjacji ws. pakietu fiskalnego. Dodatkowo in plus wypadły dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie wnioski o zasiłek dla bezrobotnych złożyło 787 tys. osób wobec oczekiwanych 860 tys., spadła również znacząco liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku (z 9,4 mln do 8,4 mln osób). W centrum uwagi pozostają raporty kwartalne, które w przypadku Tesli i Coca-Coli zostały odebrane przez rynek pozytywnie, o czym świadczy niewielki, ale jednak wzrost cen walorów.

Ciągłe negocjacje w sprawie pakietu w fiskalnego w USA. Konflikt USA-Chiny ponownie się zaostrza

Dzisiaj wyniki poda m.in. American Express. W tle wydarzeń rynkowych za sprawą Tajwanu zaognia się konflikt na linii USA-Chiny. Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż broni Tajwanowi, który przez stronę chińską uważany jest za zbuntowaną prowincję. Chiny póki co odpowiadają manewrami wojskowymi, choć ostatnio zapowiadały stanowczą odpowiedź w przypadku kolejnej sprzedaży broni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe indeksy zakończyły sesję w pobliżu kursów odniesienia. Indeksowi WIG20 ciążyły m.in. notowania KGHM, które zaraz po JSW było drugim najmocniej tracącym walorem. Inwestorów rozczarowały wstępne wyniki sprzedaży producenta miedzi. Z drugiej strony o przeszło 3% podrożały walory Cyfrowego Polsatu i Santandera. Niemal 1,5% zyskało Allegro, które zakończyło dzień na poziomie 85,37 zł, ale intraday zbliżyło się do poziomu 90 zł, który już w trzecim dniu notowań okazał się punktem wyczerpania siły popytu. W reakcji na lepsze od oczekiwanych wyniki o 3,5% wzrosły notowania Grupy Kęty, podobnie na informację o podwyższeniu prognozy zysku na 2020 r. (z 18-20 mln USD do 23-25 mln USD) zareagował Asbis, jednak skala wzrostu wyniosła niemal 10%, co przyśpieszyło trwający trend wzrostowy.

Po sesji na rynek spłynęła garść informacji, m.in. o odwołaniu prezesa i wiceprezesa Grupy Azoty, o chęci sprzedaży 5% akcji spółki LiveChat przez prezesa oraz przewodniczącego rady nadzorczej, a także o wstępnych szacunkach Torpolu za III kwartały br. (zysk netto wzrósł do 26,4 mln zł w porównaniu do 22,1 mln zł w ubiegłym roku). Pełny raport spółka przedstawi 20 listopada. Dzisiaj na godzinę 11:00 planowana jest konferencja prasowa premiera, podczas której prawdopodobnie zostaną ogłoszone kolejne obostrzenia. Z nieoficjalnych informacji, które już obiegły media dowiadujemy się, że rząd zamierza całkowicie zamknąć stacjonarną gastronomię, a umożliwić ma jedynie sprzedaż na wynos.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here