Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKGHM Polska Miedź rozpocznie wkrótce realizację farmy fotowoltaicznej w Legnicy o mocy ok. 3 MW i spodziewa się jej ukończenia w tym roku, poinformował prezes Marcin Chludziński. W przygotowaniu są kolejne farmy na obszarze Zagłębia Miedziowe oraz dalsze działania w kierunku rozwoju własnych źródeł energii.

KGHM: realizacja farmy fotowoltaicznej w Legnicy o mocy ok. 3 MW spodziewa się jej ukończenia w tym roku

“Farma o mocy ok. 3 MW będzie realizowana przez KGHM Zanam. Jest to pierwszy projekt realizowany w ramach naszego programu zielonej energii” – powiedział Chludziński podczas konferencji prasowej w Legnicy.

“Proces inwestycyjny trwa kilka miesięcy. Jeszcze w tym roku będzie ukończona pierwsza farma. Jeśli chodzi o kolejne, to zależy od procesu pozyskiwania pozwoleń administracyjnych” – powiedział Chludziński w rozmowie z ISBnews.TV.

KGHM podpisała umowy z projektantem kolejnych dwóch farm fotowoltaicznych – w Hucie Miedzi Głogów i Zakładzie Hydrotechnicznym, obie o mocach rzędu 5 MW.

“To nie są duże kwoty, mniej więcej kilkanaście milionów złotych” – wskazał prezes, zapytany o tegoroczne nakłady inwestycyjne związane z budową tych farm.

Te artykuły również Cię zainteresują

KGHM zużywa 2,8 TWh energii elektrycznej rocznie. Obecnie wytwarza 25% energii z własnych źródeł. Grupa ma ponad 200 ha własnych gruntów, które może potencjalnie przeznaczyć na inwestycje w odnawialne źródła energii.

Strategia KGHM na lata 2019-2023 zakłada realizację projektów mających na celu zaspokojenie 50% zapotrzebowania KGHM Polska Miedź na energię elektryczną ze źródeł własnych i odnawialnych źródeł energii do końca 2030 r.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here