Naga MarketsOd ponad dwóch miesięcy notowania spółki KGHM poruszają się stopniowo w dół, jednak dopiero publikacja rozczarowujących wyników kwartalnych przyniosła większe tąpnięcie. Od strony technicznej doszło do zniesienia ważnej strefy wsparcia, co może wskazywać na dalszy potencjał spadkowy.


Od końcówki stycznia poziom 115,85 PLN stanowił twardą podłogę dla ataków niedźwiedzi, a także w minionych latach pełnił on naprzemiennie funkcję wsparcia oraz oporu. Po ponad trzech miesiącach w końcu udało się znieść tę barierę, co powinno ośmielić sprzedających. Teraz jednak należałoby poczekać na ewentualny re-test uprzednio naruszonej strefy, aby nie narazić się na fałszywe wybicie. Jego pomyślny przebieg powinien potwierdzić pro-spadkowe perspektywy.

Doszło bowiem do wybicia dołem z formacji trójkąta prostokątnego. Potencjalny zasięg tego układu wypada poniżej psychologicznej bariery 100 PLN, która teraz powinna służyć za kluczowe wsparcie. Ponadto za stroną podażową przemawia układ średnich kroczących. Średnia 8-okresowa przebiła od góry 21- oraz 55-okresową. Wszystkie trzy poruszają się na południe, co może stanowić sygnał sprzedaży.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Po piątkowym zamknięciu wyniki kwartale opublikował KGHM. Koncern w pierwszych 3 miesiącach zarobił 398 mln PLN, czyli ponad dwa razy więcej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Jednak rynek spodziewał się, że spółka zaraportuje 703 mln PLN zysku netto. Tak się jednak nie stało z uwagi na niekorzystne zmiany kursowe. Przychody wyniosły 4,9 mld PLN, czyli prawie 0,5 mld mniej niż zakładano. Ponadto notowaniom spółki nie pomaga dzisiejsza przecena miedzi — surowiec znajduje się pod presją po tym, jak Chiny opublikowały dane świadczące o spadku jego importu w kwietniu.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here