Naga MarketsKGHM cofa się w ślad za miedzią. Ryzyko spadku notowań do 167 zł Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,19%. Akcje taniały o 0,35 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 176,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj około 0,70% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 181,15 zł. W sumie od szczytu z 10 maja kurs spada już o niemal 25%.

W stronę wsparcia

Notowania KGHM od początku mają spadają już o blisko jedną czwartą. Cały czas widoczna jest wysoka korelacja z rynkiem miedzi, który w tym okresie także traci. Jeżeli dodamy do tego pogorszenie nastrojów na szerokim rynku, trudno oczekiwać odbicia w najbliższym czasie. Technika sugeruje ryzyko spadku w rejon ważnego wsparcia przy 167 zł.kghm 21.07.2021
Notowania KGHM 21.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zmiany w bilansie

KGHM Polska Miedź stwierdził przesłanki wskazujące na możliwość zmiany wartości bilansowej aktywów zagranicznych, mogące mieć wpływ na półroczne sprawozdanie finansowe, podała spółka.

“W wyniku przeglądu parametrów techniczno-ekonomicznych kluczowych zagranicznych aktywów grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. oraz aktualnych ścieżek rynkowych prognoz cenowych surowców, stwierdzono wystąpienie przesłanek wskazujących na możliwość zmiany wartości bilansowej tych aktywów zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej, mogących mieć wpływ na jednostkowe oraz skonsolidowane sprawozdania finansowe sporządzone na dzień 30 czerwca 2021 roku” – czytamy w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here