Naga MarketsKGHM był wczoraj jednym z najsłabszych polskich blue chipów Głównym wydarzeniem wczorajszego dnia była podjęta przez RPP podwyżka stóp procentowych ze wzrostem stopy referencyjnej o 40 pb oraz stopy lombardowej o 50 pb. Bardzo pozytywnie zareagował na to sektor bankowy, dla którego wzrost stóp powinien przełożyć się na możliwość uzyskania większej marży odsetkowej co podniesie dochodowość sektora.

KGHM odnotował wczoraj spadek

Po drugiej stronie znalazły się spółki odzieżowo handlowe, LPP zwracał uwagę na problemy z terminowością azjatyckich dostaw, niekorzystnymi zmianami cen walut oraz obawami że konsumpcja spowolni po jej dynamicznym skoku w I półroczu. Słabo zachowywały się również akcje KGHM także przyczyniające się do wczorajszej zniżki WIG20. Słabsze nastroje na krajowym rynku były też udziałem ogólnego pogorszenia koniunktury na rynkach zachodnioeuropejskich i w pierwszych godzinach po otwarciu na rynku amerykańskim. Kurs FW20 początkowo mocno zniżkował, dopiero w drugiej połowie sesji z wydatną pomocą sektora bankowego udało się odrobić część strat indeksu bazowego i kontraktów terminowych. Na wykresie dziennym pojawiła się świeca szpulka, samodzielnie niewiele znacząca.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na MACD jest podtrzymany sygnał kupna, kurs pozostaje również powyżej przebiegu średniej 15-sesyjnej. Na diagramie 60-min notowania oscylują blisko lokalnego maksimum sprzed  dwóch tygodni 2352 pkt. 

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują mocną zwyżkę w porównaniu do wczorajszego popołudnia co powinno dać pozytywny impuls na początek dzisiejszej sesji na krajowym rynku

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here