Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,46%. Akcje taniały o 0,42 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 90,76 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj około 0,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 91,82 zł. W sumie ostatnia fala wzrostowa doprowadziła do ponad 32% zwyżki.


Akcje KGHM przy linii trendu

Po kilku słabszych sesjach, początek nowego tygodnia wygląda umiarkowanie obiecująco. Fakt zaistnienia korekty, po wcześniejszej fali umocnienia, nie powinien zaskakiwać, także z uwagi na szerszy układ techniczny. W szerszym rozumieniu mamy bowiem trend spadkowy, a cena na wykresie dziennym odbiła od linii trendu poprowadzonej po dwóch poprzednich szczytach. Najbliższym wsparciem, w przypadku kontynuowania przeceny jest poziom okolic 84 zł czyli szczyt z połowy września. W wariancie optymistycznym, dojdzie do ponownego ataku na linię trendu.

kghm 27.11.2019
Notowania KGHM 27.11.2019

Miedź broni wsparcia

Nie jest tajemnicą, że na notowania KGHM silny wpływ ma kurs miedzi na światowych rynkach. Notowania surowca na początku miesiąca wyglądały słabo i po chwilowej korekcie cena wróciła w bliskie okolice listopadowych minimów. Początek tygodnia wygląda nieco lepiej, gdyż kurs oddalił się od minimów miesięcznych. Wszystko będzie zależne od drugiej połowy tygodnia. Jeżeli notowania nadal będą wzrastać to zapewne na KGHM zobaczymy atak na linię trendu. Jeżeli jednak okaże się, że było to tylko chwilowe podbicie, a cena szybko zacznie spadać, rozpoczęta na KGHM korekta zapewne będzie kontynuowana.

miedz 27.11.2019
Notowania miedzi 27.11.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

KGHM wprowadza elektroniczny obieg dokumentów

Na początku tygodnia spółka poinformowała media o tym, że wprowadza elektroniczny obieg dokumentów o nazwie eRW. Zdaniem spółki pozwoli to nawet na uratowanie do 3 hektarów lasów rocznie, które dotąd były wykorzystywane na produkcję papieru. Digitalizacja zwiększa efektywność pracy, zmniejsza koszty i wpływa korzystnie na środowisko – uważa spółka. Według wyliczeń od początku 2019 roku zużyto łącznie 3,5 tony dokumentów papierowych w całej firmie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here