Naga Markets

KGHM bez aktywności popytu pod linią trendu Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas piątkowej sesji o około 6,06%. Akcje taniały o 5,48 zł co doprowadziło do osiągnięcia dziennego minimum przy 85 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek około 3,98% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 85 zł.

Ryzyko dalszych spadków

Notowania KGHM nadal wyglądają bardzo słabo, także na tle szerokiego rynku. Nie sprzyjają też wykresy miedzi, które po chwilowym odbiciu zdają się wracać do spadków. Na wykresie kurs oscyluje pod linią trendu i oporem w postaci poprzedniego dołka. Popyt nie wykazuje większej aktywności co może sugerować dalsze spadki.

kghm 26.09.2022
Notowania KGHM 26.09.2022

Trudny czas dla miedzi

„Eksperci tacy jak CEO kopalni Rio Tinto Jakob Stausholm czy analityk Macquarie Marcus Garvey wskazują, że najbliższe miesiące mogą być trudne dla notowań miedzi i przewidują spadek cen aż w okolice 6600 $/MT.

W najnowszym raporcie Fitch Solutions z kolei obniża prognozowaną średnią cenę miedzi na 2023 do 8400 $/MT z wcześniej zakładanych 9580 $/MT. Ten ośrodek podaje ponadto, że 3-miesięczne kontrakty wrócą na poziom 10000 $/MT dopiero w 2027 roku” – podaje Jakub Kalemba z Superfund TFI.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPKN Orlen z problemami na wsparciu przy 55 zł
Następny artykułFED nie zamierza przestać. Rynki zagraniczne przeżywają prawdziwe trzęsienie ziemi
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here