Naga MarketsKGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

kghm w1

Interwał tygodniowy pokazuje, że cena znajduje się ponad poziomem poprzedniego, długoterminowego maksimum, które służy jako wsparcie. Niepokojący jest jedynie kształt ostatniej świecy, gdyż jest to spadkowy pin bar, aczkolwiek nadal trwa trend wzrostowy.

kghm d1

Na wykresie dziennym kurs zanotował znaczącą przecenę przy poziomie prawie 140 zł. Poziom ten stanowi pewien opór, który wcześniej służył jako wsparcie, co widać na powyższym wykresie. Siła spadków choć widoczna, nie neguje jednak trendu wzrostowego. Kurs nadal pozostaje ponad wsparciem opartym na poprzednim maksimum.

kghm mn

Warto przypomnieć sygnał kupna metodą Fabera z 30 czerwca. W tamtej analizie pisałem:

“… Takich sygnałów w ostatnich 10 latach było 6 i 5 z nich przyniosło zysk, a trzy bardzo znaczący zysk. Tylko jeden okazał się nie trafiony. Bilans tych sygnałów wychodzi zdecydowanie na spory plus, dlatego warto podjąć ryzyko. Wielu graczy uważa, że „nie ma hossy bez KGHM”, zatem sygnał kupna jest pocieszający dla całej GPW…” (Ostatnia sesja miesiąca 30.06.2014)

Od tego czasu cena wzrosła o ok. 10 zł czyli 8%, a cała giełda niedługo po KGHM-ie także ruszyła na północ. Sygnał ten nadal “jest w grze”, a osoby które podjęły 2 miesiące temu ryzyko mogą już zabezpieczyć przynajmniej część zysku.

Rozpoczyna się nowy miesiąc, kończący okres wakacji. Także Comparic.pl powraca do tematyki giełdowej. Każdego dnia opublikujemy analizy kilku spółek z naszego parkietu.

Już dziś zapraszam na jutrzejszy, nieco spóźniony właśnie przez okres urlopowy, przegląd spółek metodą Mebane Fabera czyli “Ostatnia sesja miesiąca”.

Także każdego dnia, z samego rana publikowany będzie stały element naszego portalu czyli “Gorące spółki dnia” – jest to krótka analiza dwóch spółek, na których albo coś się działo, albo znajdują się w ciekawym położeniu technicznym.

Zapewne zauważyliście nową szatę graficzną portalu. Jedna z jej zalet jest skierowana właśnie dla sympatyków rynku giełdowego. Jeżeli interesuje Was tylko giełda, a gubicie się w gąszczu informacji i analiz ze świata forex, wystarczy dodać do zakładek lub ulubionych stron adres: https://comparic.pl/gpw/ – jest to podstrona, na której znajdziecie wszystko co dotyczy tylko i wyłącznie giełdy.

Ponadto przypominam o możliwości zamawiania analiz spółek, wystarczy napisać w komentarzu pod jakimkolwiek artykułem lub w temacie na forum (adres podany poniżej). Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Niebawem opublikowany zostanie artykuł, w którym pokażemy w jaki sposób działają narzędzia, która mają pokazywać tzw. fazy akumulacji lub dystrybucji. W internecie dostępnych jest kilka takich narzędzi, są one niestety płatne. My pokażemy jak w prosty sposób zrobić sobie samemu takie narzędzie oraz przedstawimy na jakiej zasadzie one działają i na jakiej teorii rynkowej są oparte.

Zapraszamy na Comparic.pl


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here