Naga Markets

Akcje KGHM pokazały się bardzo dobrze pod koniec zeszłego tygodnia, dzięki czemu spółka wykazała wzrost o blisko 6% w okresie 11.09-15.09. Nowy tydzień nie rozpoczyna się jednak łaskawie dla notowań KGHM Polska Miedź S.A. W poniedziałek 15.09.2023 spółka traci na wycenie ponad 1%, co powoduje, że jedna akcja KGHM kosztuje 115,65 zł. Czy w najbliższych dniach kurs powróci na ścieżkę wzrostów i przetestuje wrześniowe szczyty?

KGHM akcje podbiły w rejony 118 zł, kurs cofa obecnie ponad 2 zł

Jedna z największych firm w Polsce będąca własnością Skarbu Państwa, czyli KGHM Polska Miedź S.A., zaprezentowała się z dobrej strony w ubiegłym tygodniu, szczególnie gdy podczas czwartkowej sesji (14.09) zyskała 4,45%. To właśnie ruch z tego dnia w największym stopniu pozwolił notowaniom osiągnąć tygodniowy wzrost rzędu 5,89%.Dobre nastroje na akcjach producenta miedzi znikają w poniedziałek, 18 września. Aktualnie, czyli o godzinie 14:00 jedna akcja kosztuje 115,65 zł, co oznacza, że jej wartość spada o ponad 1% od piątkowego zamknięcia.

Patrząc na wykres warto zauważyć, że obecnie ma miejsce korekta impulsu, który został wykonany w czwartek z wyznaczonego zakresu cenowego 109,05-112,70 zł. Teraz przed akcjami KGHM chwila prawdy. Jeśli kurs nie utrzyma się w rejonach 115 zł (+- 0,50-1 zł), będzie w stanie powrócić do wspomnianego wsparcia.

Kurs akcji KGHM Polska Miedź S.A. (KGHM) wykres dzienny (D1) 18.09.2023 Źródło: TradingView

MKiŚ wydało decyzję zasadniczą na budowę elektrowni jądrowej!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) prowadzi postępowanie dotyczące wydania decyzji zasadniczej dla 10 lokalizacji reaktorów jądrowych. Do tej pory wydano postanowienia dla 2 elektrowni, z czego jedno otrzymał KGHM Polska Miedź S.A.

Wniosek dotyczył inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowej z wykorzystaniem technologii reaktora VOYGR na terenie gminy Lubasz oraz gminy Wieleń położonych w województwie wielkopolskim.

Uzyskanie decyzji zasadniczej przez inwestora uprawnia do składania kolejnych wniosków m.in. dotyczących ustalenia lokalizacji inwestycji w zakresie budowy specjalistycznego obiektu czy pozwolenia na budowę.

Aktualne wskaźniki finansowe KGHM

Warto przyjrzeć się jeszcze sytuacji spółki pod kątem wskaźników finansowych. Na tle całej branży spółka wypada bardzo dobrze, zaś nieco odstaje od benchmarku jakim jest indeks WIG.

Aktualne wskaźniki finansowe spółki KGHM Polska Miedź S.A. Źródło: fundamentalna.net

KGHM Polska Miedź S.A. to polska firma górnicza i metalurgiczna, założona w 1961 roku, której działalność skupia się na wydobyciu i produkcji miedzi oraz innych metali. Spółka jest jednym z czołowych producentów miedzi na świecie.

KGHM Polska Miedź S.A. jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i należy do indeksu WIG20, który grupuje 20 największych i najbardziej płynnych podmiotów notowanych na warszawskim parkiecie.

Jedna z największych spółek Skarbu Państwa odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce, przyczyniając się do rozwoju przemysłu metali nieżelaznych. Jej działania obejmują różnorodne obszary, w tym eksploatację kopalń, produkcję metali, a także innowacje technologiczne i zrównoważony rozwój.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Absolwent studiów ekonomicznych na Politechnice Gdańskiej. Inwestor indywidualny o podejściu krótko- i średnioterminowym. Uczestnik rynku kapitałowego z kilkuletnim stażem. Prowadząc inwestycje, adaptuje cztery metody analizy instrumentów finansowych. W szczególności badacz funkcjonalności analizy portfelowej. Pasjonat amerykańskiego rynku akcyjnego. Redaktor portalu Comparic.pl. Twórca organizacji naukowych.