Naga MarketsGwałtowny spadek akcji KFC Japan po spadku sprzedaży w czerwcuSprzedaż KFC Holdings Japan, operatora popularnej sieci fast-food w Japonii, spadła o 1% w czerwcu w porównaniu z rokiem poprzednim, przerywając pasmo kolejnych wzrostów, które sięgają 2018 roku.

  • We wtorek KFC Japan odnotowało największy jednodniowy spadek ceny akcji od 9 lat.
  • Pandemia zmusiła Japończyków do zrezygnowania z jedzenia w restauracjach.
  • Sprzedaż KFC Japan wzrosła w maju o 38% rdr. 

Koronawirus doprowadził do wzrostu popularności dań na wynos

W związku z tym, że sprzedaż rosła co miesiąc przez cały czas trwania epidemii koronawirusa w Japonii, spadek sprzedaży w czerwcu był wystarczający, aby skłonić inwestorów do pozbywania się swoich udziałów. Ceny akcji KFC Holdings Japan spadły we wtorek o 9%, najwięcej od czasu krachu na rynku po trzęsieniu ziemi i tsunami w 2011 roku.

Ceny akcji rosły w związku z wprowadzeniem nowej oferty – lunch za 500 jenów (4,65 dolara), wprowadzonej po raz pierwszy w 2018 roku. Ofercie przypisuje się duży udział w przełamywaniu stereotypów postrzegania marki przez japońskich konsumentów, którzy zwyczajowo spożywają posiłki z KFC w okresie świąt Bożego Narodzenia. Oferta taniego posiłku skutkowała również zwiększeniem sprzedaży w restauracjach fast-food w ciągu roku.

Zobacz również: W USA: Tesla, w Polsce: Ten Square Games na historycznych maksimach

Po tym jak pandemia doprowadziła do znacznego spadku popytu na jedzenie w restauracjach, KFC Japan mogło zwiększać swoje zyski oferując szybkie posiłki na wynos.

Ceny akcji KFC Japan traciły we wtorek niemal 9%

Sprzedaż wzrosła o 33% rok do roku w kwietniu i o kolejne 38% w maju. Akcje KFC Japan wzrosły w tym samym okresie o ponad 50% w porównaniu z końcem marca.

Przy dobrych wynikach w kwietniu i maju, inwestorzy mogli oczekiwać, że trend ten utrzyma się do czerwca. Jednak w związku z ponownym otwarciem gospodarki nie jest zaskoczeniem, że liczba klientów spada, ponieważ pojawiło się więcej opcji do wyboru. – powiedział Masayuki Otani, główny strateg rynkowy w Securities Japan.

McDonald’s Japan również zyskał na zwiększonym popycie na żywność na wynos, z cenami akcji rosnącymi prawie 40% od połowy marca.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji KFC Holdings Japan w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here